Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Reforma klasy okręgowej w szczegółach

Obecnie w klasie okręgowej występują 23 zespoły z podokręgów Racibórz i Rybnik. W przyszłym sezonie liczba ta zostanie zmniejszona do 18, a w rozgrywkach 2020/2021 do 16.

Reforma klasy okręgowej w szczegółach

Zgodnie z zapowiedzianą reformą klasy okręgowej, zespoły z podokręgów Racibórz i Rybnik grać będą od sezonu 2019/2020 w jednej grupie. Docelowo grupa ta ma liczyć 16 zespołów. Problem w tym, że obecnie z dwóch wspomnianych podokręgów w klasie okręgowej występują aż 23 drużyny.

By reforma nie była zbyt drastyczna, w sezonie 2019/2020 grupa raciborsko-rybnicka wyjątkowo będzie liczyć 18 zespołów, a 16 dopiero w 2020/2021. Nie oznacza to jednak, że z okręgówką pożegna się w rozgrywkach 2018/2019 pięć drużyn - pamiętać trzeba o spadkowiczach i ekipach awansujących z A klasy.

Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę to fakt, że drużyny należące do grupy raciborsko-rybnickiej występują obecnie w dwóch różnych grupach. Pamiętać o tym trzeba zwłaszcza na koniec sezonu - przy ustalaniu spadkowiczów.

Obecni przedstawiciele klasy okręgowej z grupy raciborsko-rybnickiej

Podokręg Racibórz :

1) ZAMECZEK Czernica - Liga Okręgowa gr. 2

2) UNIA Turza Śląska - Liga Okręgowa gr. 3

3) NAPRZÓD Borucin - Liga Okręgowa gr. 3

4) PRZYSZŁOŚĆ Rogów - Liga Okręgowa gr. 3

5) NAPRZÓD Syrynia - Liga Okręgowa gr. 3

6) RAFAKO Racibórz - Liga Okręgowa gr. 3

7) NAPRZÓD Czyżowice - Liga Okręgowa gr. 3

8) LKS Krzyżanowice - Liga Okręgowa gr. 3

9) LKS Nędza - Liga Okręgowa gr. 3

10) SILESIA Lubomia - Liga Okręgowa gr. 3

11) CZARNI Gorzyce - Liga Okręgowa gr. 3

12) KS Kornowac - Liga Okręgowa gr. 3

Podokręg Rybnik:

1) UNIA Książenice - Liga Okręgowa gr. 2

2) MKS Czerwionka - Liga Okręgowa gr. 2

3) PIERWSZY Chwałowice - Liga Okręgowa gr. 2

4) ROW II Rybnik - Liga Okręgowa gr. 2

5) RYMER Rybnik - Liga Okręgowa gr. 2

6) NAPRZÓD Rydułtowy - Liga Okręgowa gr. 2

7) GWIAZDA Skrzyszów - Liga Okręgowa gr. 3

8) FORTECA Świerklany - Liga Okręgowa gr. 3

9) POLONIA Marklowice - Liga Okręgowa gr. 3

10) GRANICA Ruptawa - Liga Okręgowa gr. 3

11) ODRA Wodzisław Śląski - Liga Okręgowa gr. 3

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ciekawy (155.133. * .104) 22.07.2018 09:32

Zgadzam się. 4 grupy po 18 zespołów obecnie to w sumie 72 drużyny, po reformie będzie ich 6x16, czyli 96... Skoro Rybnik z Raciborzem tracą 8 miejsc to ciekawe kto te i pozostałe uzupełni... Katowice? Czyżby? Może mógłby ktoś rozwinąć ten wątek i w szerszym świetle przedstawić cała reformę, obejmująca cała ligę. Coś tu chyba nie gra... Czyżby Rybnik z Raciborzem stal się ofiarą tajemniczej "siły wyższej" ...???

~slzpn (155.133. * .226) 22.07.2018 08:21

Rybnik z Raciborzem nieźle wyruchany. Nie wiem jak działacze z tych klubów mogli się na to zgodzić...