Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Adam Wojaczek tuż za podium Pucharu Polski

Adam Wojaczek wystartował w trzeciej rundzie Pucharu Polski, która odbyła się na torze w Poznaniu. Rybniczanin zajął siódme i czwarte miejsce.

Adam Wojaczek tuż za podium Pucharu Polski
Fot. Adam Wojaczek #40 Facebook

Adam Wojaczek był pozytywnie nastawiony do poznańskich wyścigów. - Po zaskakująco dobrym starcie na PannoniaRingu bardzo zmotywowany przystąpiłem do zmagań w Poznaniu. Byłem świadomy, że moi konkurenci są dobrze obeznani z poznańskim obiektem, ale chciałem sam się dobrze zaprezentować pomimo wyczerpania się budżetu na nowe opony - przyznał.

Podczas odbioru technicznego pojawił się problem, który jednak nie przekreślił szans na dobry rezultat. - Coraz większy problem z kontrolą hałasu. Dopiero zastosowanie podwójnego, dorabianego dBkillera pozwala zmieścić się w limicie. Wydech jednak grzeje się niemiłosiernie i cały tłumik przebarwia się na fioletowo - opisuje Wojaczek.

W kwalifikacjach do pierwszego wyścigu zawodnik zajął dziewiąte miejsce. Mimo nieudanego startu, udało się w końcowej fazie wyścigu wyprzedzić część stawki, co dało ostatecznie siódme miejsce i poprawę o sekundę życiówki w ostatnim okrążeniu.

W drugim wyścigu poszło jeszcze lepiej. Wojaczek startował z ósmej pozycji i już przed pierwszym zakrętem wyprzedził dwóch rywali. Ostatecznie zakończył wyścig na czwartej pozycji i po raz kolejny o sekundę pobił życiówkę. Kolejna runda WMPP również odbędzie się na torze w Poznaniu - w dniach 10-12 sierpnia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].