Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Kadra zamknięta. Na koniec reprezentanci Polski

07.08.2018 19:25 | 0 komentarzy | adi

Mateusz Szlachetka i Daniel Dawdo podpisali umowy z GTK Gliwice. Kadra zespołu na sezon 2018/2019 została zamknięta.

Kadra zamknięta. Na koniec reprezentanci Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mateusz Szlachetka jest absolwentem SMS PZKosz Władysławowo, do której trafił z Wisły Kraków. W mistrzostwach Polski do lat 20 bronił barw AGH Korony Kraków, z którą zajął 7. miejsce, był członkiem kadry do lat 18 prowadzonej przez Marcina Klozińskiego i grał w mistrzostwach Europy Dywizji B. Szlachetka grywał w poprzednim sezonie średnio 30 minut w każdym meczu. Rozgrywający w tym czasie zdobywał 16.5 punktu, 5.6 asysty i 1.6 przechwytu na mecz.

- Chcę się dalej rozwijać. Gliwice, to dobre miejsce, by iść do przodu. Będę mógł poprawić swoje umiejętności, a także zdobyć cenne doświadczenie. Zamierzam walczyć o każdą minutę na parkietach ekstraklasy - zapowiada.

Daniel Dawdo również jest absolwentem SMS PZKosz Władysławowo i młodzieżowym reprezentantem Polski. W seniorskiej koszykówce (II liga, Zetkama Doral Nysa Kłozko) zadebiutował w wieku... 14 lat. W barwach Chromika Żary zdobył tytuł mistrza Polski kadetów. Jako junior i junior starszy grał w Rosie Radom. W ostatnio zakończonych rozgrywkach zawodnik występujący na pozycji niskiego skrzydłowego średnio notował: 3,5 punktu, 1.7 zbiórki i 0.7 przechwytu na mecz w ciągu 13 minut gry.

GTK to świetna szansa na dalszy rozwój. Granie i trenowanie z innymi zawodnikami, o większych umiejętnościach powinno zaprocentować. Nie ukrywam, że istotne było dla mnie to, że zespół został znacznie odmłodzony, a to powinno dać mi szansę na grę - mówi.

Kadra na nowy sezon została zamknięta. Jest w niej 12 zawodników.