Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Racibórz wraca na stadion przy Zamkowej

Juz niebawem otwarcie odświeżonego stadionu przy Zamkowej w Raciborzu, więc już trwają rozmowy odnośnie podziału go między lekkoatletami, a piłkarzami.

Unia Racibórz wraca na stadion przy Zamkowej
Tak stadion prezentował się w czerwcu 2018 r.

Zapytaliśmy o zdanie na temat wykorzystywania stadionu, dyrektora Borkowskiego z OSiRu - Jestem za tym, aby stadion żył, ale w ramach normalnego funkcjonowania. Jeżeli uznamy, że murawę można wykorzystywać osiem godzin tygodniowo, to tyle też ją wykorzystujmy. Przekazałem działaczom Unii informację, że jeżeli chcą, aby tam trenowała młodzież, bądź grali seniorzy w IV lidze, to się do tego przychylam. Jestem gotów dogadać się z Unią na określonych zasadach. Stadion musimy dzielić z lekkoatletami, więc oni zaproponują swoje godziny do wynajęcia stadionu, a Unia swoje. Natomiast stadion nieodpłatnie będzie dostępny dla mieszkańców. Nie chcę zamykać stadionu i traktować go jak bożka, ale też nie mogę go "zajechać" - powiedział dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Krzysztof Borkowski.

Działacze Unii są za tym, żeby piłkarze czwartoligowca przenieśli się ze Srebrnej na Zamkową, gdzie w przeszłości grały m.in. pięciokrotne Mistrzynie Polski - RTP Unia Racibórz.

Unitom zamiana stadionu może wyjść na dobre, tym bardziej, że obecnie grają na... kartoflisku. Tak wygląda "murawa" przy obiekcie na Srebrnej. Co ciekawe, role się odwróciły, bo jeszcze kilka lat temu, podczas wakacyjnej suszy OSiRowi dostało się po uszach za zniszczone upałami boisko. Teraz to przy Srebrnej jest kartoflisko, a na Zamkowej murawa niczym z ekstraklasy.

Stadion oficjalnie ma być otwarty 15 września mityngiem lekkoatletycznym dla dzieci i młodzieży. Nieoficjalnie obiekt zadebiutuje podczas IV Rafako Półmaratonu. Ponadto OSiR na stadionie przy Zamkowej szykuje kilka imprez, które mieszkańcy będą mogli zarówno obejrzeć z trybun jak i wziąć w nich udział.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Incognito (94.254. * .60) 17.08.2018 12:40

Kiedys na Srebnej trenowaly dwa zespoly seniorskie Kobiety i Seniorzy Uni oprocz tego 3 drużyn mlodziezowe!!! Jaka byla murawa kazdy wie kto tam byl!!! Ze jest kartoflisko to wina Prezesa Uni ktory o to nie dba!!!!!!! Zeby bylo lepiej jest zadufany w sobie!!! I tyle

~tylkounia (178.235. * .175) 16.08.2018 21:17

Jeszcze jedno. Na karnecie mam info że "wszystkie mecze będą rozgrywane przy ul. Srebrnej", więc nie ma mowy o przenosinach w tym roku. Zawarliście umowę. Zapłaciłem za karnet.

~tylkounia (178.235. * .175) 16.08.2018 21:15

Niech zainwestują w stadion na Srebrnej tyle co w obiekty na zamkowej, to zobaczymy kto będzie się chwalił. Nie jest sztuką wszystko zepsuć a potem dostać kasę na nowe, jak to było na Zamkowej.
Proszę o podanie nazwisk działaczy, którzy chcą przenieść Unię na lekkoatletyczny.