Loby i rykoszety. Unia Książenice awansowała dalej po wygranej w Szczerbicach [ZDJĘCIA]

We wtorek w Szczerbicach rozegrano mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik. Występujący w B klasie gospodarze podjemowali "okręgówkowicza" Unię Książenice. Już po trzech minutach było 2:0 dla wyżej notowanego rywala.

Pechowo rozpoczął się mecz dla Szczerbic. Już w drugiej minucie stracili gola, gdy Jacek Drapacz pokonał bramkarza gospodarzy lobując go. Minutę później po rykoszecie do bramki ponownie trafił Drapacz. Unia była stroną przeważającą. Swoją przewagę potwierdziła w 32 minucie, gdy lobem z blisko 25 metrów piłkę po raz trzeci do bramki posłał Drapacz. Na przerwę Unia schodziła z trzybramkową przewagą. W drugiej części meczu gospodarze nieco się przebudzili czego efektem były dwie bramki. Jakuba Nieszporka w 52. minucie i Patryka Moskwy w 73. minucie. Zespół z Książenic na te dwa trafienia odpowiedział kolejnymi trzema. Do siatki trafiali Drapacz (69. min.) - czwarte swoje trafienie oraz Marcin Kuczera (76.) i Arkadiusz Suchiński (83.). Unia wygrała z o dwie klasy niżej notowanym rywalem 6:2 i awansowała do II rundy. W drugim wtorkowym meczu juniorzy GKS Jastrzębie pokonali po karnych Fortecę Świerklany 4:2. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Zaraz po 90 minutach regulamin nakazuje rozegranie serii jedenastek. Kolejne mecze Pucharu Polski w podokręgach Rybnik i Racibórz w środę.

KS Szczerbice - Unia Książenice 2:6 (0:3)

Składy:

Szczerbice: Patryk Szymański - Szymon Kurc, Rafał Hadam, Patryk Smolaga, Kamil Smolaga, Krzysztof Wrona, Patryk Sułkowski, Sebastian Przeździng, Krzysztof Cieślik, Mateusz Podleśny, Michał Wróblewski. Ponadto: Mateusz Hulin, Maxymilian Hadas, Szczepan Lokaj, Patryk Moskwa, Kamil Fojcik, Jakub Nieszporek, Łukasz Markiewicz. Trener: Krzysztof Podleśny.

Książenice: Przemysław Podpłoński, Jakub Gnyp, Grzegorz Gołyś, Jakub Skowronek, Patryk Słaboń, Mateusz Bogumiło, Bartosz Kutypa, Bartosz Czopek, Dariusz Adamczyk, Marcin Kuczera, Jacek Drapacz. Ponadto: Michał Siedlok, Marek Malcher, Artur Tumula, Arkadiusz Suchiński. Trener: Marcin Koczy.