Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nagroda dla "najlepszego Polaka"

Trzy pytania do dyrektora OSiR Krzysztofa Borkowskiego o raciborski półmaraton.

Nagroda dla "najlepszego Polaka"

- 26 sierpnia organizujecie czwartą edycję raciborskiego półmaratonu. Jakie jest zainteresowanie biegaczy tą imprezą?

- Mamy 828 zapisanych uczestników i 705 osób, które potwierdziły udział w imprezie. Tak więc są jeszcze miejsca, można się zapisywać, ale jeśli nagle "obudzą się" wszyscy, którzy są zapisani, a jeszcze nie potwierdzili udziału w biegu, to limit 800 uczestników może wypełnić się bardzo szybko. Jeśli tak się nie stanie, to jeszcze w sobotę (26.08.2018 r. - red.) od 16.00 do 20.00 będzie można zapisać się w biurze zawodów przy ul. Zamkowej 4 (aquapark H2Ostróg).

- W tym roku zmieniliście trasę biegu. Czy jej nowy przebieg będzie ciekawszy dla uczestników? Co z utrudnieniami w ruchu?

- Startujemy ze stadionu, wbiegamy na most, potem przez duże rondo wbiegamy w ulicę Odrzańską, następnie biegniemy ulicami Chopina i Londzina, by wbiec na trasę znaną z poprzednich edycji półmaratonu, tyle że w tym roku pokonamy ją w odwrotnym kierunku. Zrobimy dwie pętle w centrum miasta, a następnie ulicą Kolejową zbiegniemy pod wiaduktem w ulicę Piaskową, a później ścieżką rowerową przy firmie Cobex (dawny SGL Carbon, ZEW - red.), wzdłuż Odry do parku i na stadion. Nowa trasa nie przysporzy większych problemów w ruchu niż ta z poprzednich lat. Zamknięte dla ruchu samochodowego będzie centrum miasta. Dodatkowo zamkniemy most zamkowy, ale zaledwie na 10-15 minut. Jak tylko zawodnicy znikną w ulicy Odrzańskiej, ruch zostanie wznowiony.

- Zdecydowaliście się wprowadzić rozróżnienie nagród dla biegaczy z Polski i reszty świata. Dlaczego?

- Chcieliśmy zachęcić najlepszych zawodników z Polski do spróbowania sił w naszym biegu. Żeby nie myśleli, że skoro zgłaszają się Kenijczycy (wygrywali poprzednie edycje raciborskiego półmaratonu - red.), to oni są na straconej pozycji. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić kategorię "Najlepszy Polak". Nagroda w tej kategorii jest taka sama jak w kategorii "Open" (wszyscy uczestnicy biegu - red.). Jeśli okaże się, że całe zawody wygra Polak, to zgarnie podwójną nagrodę czyli 4000 zł. Jest o co walczyć.


IV Rafako Półmaraton Racibórz odbędzie się 26 sierpnia 2018 r. Bieg rozpocznie się na wyremontowanym stadionie OSiR przy ul. Zamkowej o godz. 10.00. Metę zlokalizowano na ulicy Zamkowej. Biegacze pokonają trasę o długości 21 097,5 m.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~meandmetoo (217.99. * .115) 22.08.2018 15:56

co to znaczy najlepszy Polak? Emanuel Olisabebe onegdaj też miał obywatelstwo polskie mimo braku genów typowych dla typowego Polaka.znowu upał szkodzi? a wszyscy sportowcy to jedna rodzina ,stary czy młody,chłopak czy dziewczyna.