środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

"Trzeba było napracować się, żeby wygrać ten mecz"

25.08.2018 10:28 | 0 komentarzy | adi

Mimo że Piast Gliwice pewnie ograł Cracovię, to trener Waldemar Fornalik przyznał, że "Pasy" były bardzo niewygodnym rywalem.

"Trzeba było napracować się, żeby wygrać ten mecz"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szybko pokazana czerwona kartka ustawiła mecz. Jeszcze przed przerwą Piast Gliwice zdobył dwie bramki, a mógł także i trzecią - Tom Hateley nie wykorzystał jednak rzutu karnego. - W dwóch poprzednich spotkaniach graliśmy nieźle, ale nie punktowaliśmy. To zwycięstwo było nam potrzebne. Mecz się świetnie ułożył, bo przeciwnik szybko grał w "10", a my strzeliliśmy dwie bramki - powiedział Waldemar Fornalik.

Szkoleniowiec gliwiczan stwierdził, że krakowianie byli wymagającym przeciwnikiem. - To był bardzo niewygodny rywal. Wszystkie stałe fragmenty gry i sytuacje w powietrzu były dla nas trudne do wygrania - przyznał Fornalik. - Trzeba było napracować się, żeby wygrać ten mecz. Były sytuacje, żeby zamknąć spotkanie przy 2:0 czy 3:1, ale i tak jesteśmy zadowoleni. Drużyna pokazała się z dobrej strony - dodał.

Siłą Piasta jest to, że trener może pozwolić sobie na zmiany w wyjściowej "11" bez utraty jakości. - To bardzo istotne, że w kadrze mamy wielu zawodników i możemy rotować składem. U niektórych, którzy grali wcześniej, nie było widać błysku. Dokonaliśmy korekt, a jakość gry nie spadła - podkreślił szkoleniowiec.