Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Derby Gminy Lubomia nie zawiodły [ZDJĘCIA]

Licznie zgromadzeni na stadionie w Lubomi kibice, obserwowali ciekawe toczone w szybkim tempie widowisko.

Derby Gminy Lubomia nie zawiodły [ZDJĘCIA]
Szymon Gałecki pokonuje Rafała Lupę i Silesia prowadzi 3:2

Rywalizację lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie po niespełna 10 minutach. Bramkę po ładnej akcji zdobył Bartłomiej Socha. W kolejnych minutach to zawodnicy z Syryni nadawali ton grze, ale nie przekładało się to na zdobycz bramkową. Gola udało się jednak zdobyć przed przerwą i to jakiego. Fantastycznie z dystansu przymierzył Zbigniew Grasman, a piłka wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez pozyskanego w ostatniej chwili bramkarza z Unii Racibórz - Aleksandra Pluty. Do przerwy remis 1:1. Po przerwie Silesia prowadzona przez trenera Piotra Haudera prezentowała się nieco lepiej. Spotkanie było bardzo wyrównane i kibice z niecierpliwością oczekiwali kolejnych ciekawych akcji, a przede wszystkim bramek. Najpierw doczekali się czerwonej kartki. Arbiter meczu usunął z boiska Konrada Kochana, gdy ten dopuścił się faulu na zawodniku gospodarzy w sytuacji sam na sam. Rzut wolny wykonał Socha, a do odbitej piłki podbiegł Szymon Gałecki i umieścił piłkę w bramce. Goście mimo tego, że grali w "10" dalej walczyli o korzystny rezultat. Uzyskali go dosyć szybko, bo już po czterech minutach do bramki trafił Dawid Bober. Remis był jak najbardziej zasłużony. Ostatecznie to Silesia Lubomia zatrzymała na swoim stadionie 3 punkty. Gałecki wpadł w pole karne z bliska uderzył piłkę tak, że ta prześlizgnęła się między nogami bramkarza i wpadła do siatki zawodników z Syryni. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec spotkania. Licząc ostatnich 10 derbowych meczów ligowych, 5 razy lepsza była Lubomia, 4 razy Syrynia (bramki: 17:16). W tabeli klasy okręgowej wyżej jest zespół z Lubomi.

LKS Silesia Lubomia - LKS Naprzód 32 Syrynia 3:2 (1:1)

Bartłomiej Socha 9., Szymon Gałecki 69., 88. - Zbigniew Grasman 45., Dawid Bober 73.

Czerwona kartka: Konrad Kochan (68., Syrynia)

Wyjściowe składy:

Silesia: Aleksander Pluta - Mateusz Adamczyk, Adrian Kamczyk, Szymon Zacharko, Marcin Szymiczek, Dawid Nepelski, Bartosz Jęczmionka, Błażej Dzierżawa, Bartłomiej Socha, Szymon Gałecki, Kamil Brzoska. Ponadto: Piotr Szuścik, Kamil Biły, Mateusz Kondziołka, Dominik Szymura, Wojciech Chłapek, Jakub Kopel, Aleksander Dembowy. Trener: Piotr Hauder.

Naprzód: Rafał Lupa - Paweł Paprocki, Michał Szulik, Konrad Kochan, Kamil Nowak, Damian Bugla, Zbigniew Grasman, Artur Grabiec, Dawid Bober, Artur Kuczera, Mateusz Sowa. Ponadto: Dominik Balcerkowski, Kacper Mielańczyk, Szymon Sosna, Robert Dryja, Sebastian Walenko. Trener: Filip Frydecki.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].