Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"W Rydułtowach widać sympatię do Górnika Zabrze"

Spora grupa mieszkańców Rydułtów od lat wiernie wspiera Górnika Zabrze. Te więzi zostaną dodatkowo pogłębione. Wszystko dzięki podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy władzami Rydułtów i władzami zabrzańskiego klubu. - Chcemy promować zdrowe i rodzinne kibicowanie. Zależy nam, by każdy mecz Górnika był świętem nie tylko dla Zabrza, ale i dla miejscowości z nami współpracujących - podkreślał Andrzej Pasek z zarządu Górnika Zabrze.

"W Rydułtowach widać sympatię do Górnika Zabrze"

6 września doszło do podpisania listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Rydułtowami i Górnikiem Zabrze. Spotkanie odbyło się w rydułtowskim urzędzie miasta. Świadkami składania podpisów pod listem byli młodzi piłkarze Naprzodu Rydułtowy.

Warunki współpracy przedstawiła burmistrz Rydułtów Kornelia Newy. Rydułtowy - jako miasto partnerskie - zobowiązały się do m.in. do kolportażu materiałów promocyjnych dostarczanych przez Górnika Zabrze oraz do zachęcania mieszkańców do udziału w ważnych dla klubu wydarzeniach. Z kolei Górnik zapewni Rydułtowom promocję na jednym z meczów. Na bandach ledowych będą wyświetlane informacje o Rydułtowach, miasto będzie mogło promować się w wyznaczonym miejscu, dzieci z Rydułtów utworzą tzw. "dziecięcą eskortę" (najmłodsi wyprowadzają piłkarzy na stadion). Będą też specjalne zniżki na wybrany mecz dla mieszkańców Rydułtów.

Andrzej Pasek z zarządu Górnika Zabrze chwalił samozaparcie kibiców z Rydułtów. Podkreślał że mimo sporej odległości między miastami kibice chętnie przyjeżdżają. - W Rydułtowach mamy bardzo dużo kibiców. Mamy nadzieję, że informacje o meczach Górnika będą tu jeszcze szerzej istniały - mówił. Zapewniał, że klubowi zależy na promocji zdrowego kibicowania. - Przyświeca nam hasło "Jest mecz, jest święto". Chcemy by kibicowanie było rodzinne. Nie chcemy promować napiętego, muskularnego człowieka wystającego zza węgła, ale zdrowe kibicowanie - zaznaczył. Dodał też, że wjeżdżając do Rydułtów łatwo można zauważyć sympatię pomiędzy Naprzodem a Górnikiem (chodzi oczywiście o napisy na murach czy garażach).

Przypomnijmy, że kilka lat wcześniej - w 2011 roku - zostało podpisane inne porozumienie. - Dotyczyło aspektów sportowych. To porozumienie nadal istnieje i działa - zapewnił Robert Mościcki, koordynator Naprzodu Rydułtowy.

Z kolei burmistrz Kornelia Newy chwaliła działalność Naprzodu, przypomniała też o meczu z okazji 90-lecia rydułtowskiego klubu. - Pamiętam, że tenerem Górnika był wtedy Adam Nawałka. Przyjechał na mecz do Rydułtów, miałam okazję obserwować jego pracę. Wprawdzie Naprzód przegrał wtedy 9:1, ale z drużyną pod wodzą takiego trenera... - skomentowała pani burmistrz.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].