Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kluby proszą, związek nie reaguje. Cierpią młodzi piłkarze...

Są chętni do gry, ale... grać nie mogą. Kluby z naszego regionu zwracają uwagę na przepis, który uniemożliwia wystawianie w Lidze Juniorów Starszych zawodników z rocznika 2004.

Kluby proszą, związek nie reaguje. Cierpią młodzi piłkarze...

LKS Lyski posiada drużynę w rozgrywkach Ligi Juniorów Starszych. Łącznie w kadrze zespołu znajduje się 18 zawodników, ale grać może tylko 15, mimo że żaden z nich nie przekracza wymaganego wieku. Trzech piłkarzy jest... za młodych. Prezes klubu 20 sierpnia złożył w podokręgu prośbę, by uprawniono do gry zawodników z rocznika 2004. Niestety, mimo że rozegrano już trzy kolejki - decyzji wciąż nie ma.

List zarządu LKS-u Lyski

Chciałbym przedstawić problem braku uprawnienia zawodników urodzonych w roku 2004 do rozgrywek juniorów starszych.

Przed sezonem nasz klub podczas uprawniania zawodników spotkał się właśnie z tym problemem.

Regulamin rozgrywek mówi nam, iż w rozgrywkach ligi juniorów starszych mogą brać udział wyłącznie zawodnicy z rocznika 2000/01/02/03. Problemem wielu lokalnych zespołów jest stworzenie szerszej kadry drużyny młodzieżowej. Nasz zespół składa się 7 zawodników rocznika 2001(mogących wyłącznie występować w juniorach starszych), 5 zawodników jest z rocznika 2002 oraz 3 zawodników z rocznika 2003. Dlatego zgłosiliśmy do rozgrywek drużynę juniorów starszych, ponieważ zbyt mało liczebna byłaby kadra juniorów młodszych(rocznik 2002 i młodsi).

Dodatkowo z naszym zespołem trenuje 3 zawodników z rocznika 2004 mających bardzo duży wkład w wygraniu ligi trampkarzy w zeszłym sezonie w zespole UKS-u Gracz Lyski. Niestety Ci zawodnicy na chwilę obecną nie mogą grać ze względów proceduralnych.

Prezes klubu LKS Lyski 20 sierpnia złożył w Podokręgu prośbę o uprawnienie tych zawodników w starszym roczniku z poparciem tej inicjatywy Pana Wójta Gminy Lyski Grzegorza Gryta.

Niestety do chwili obecnej nie zapadła żadna decyzja ze względu na zbyt wolne działanie Podokręgu w tej sprawie. Najistotniejszą kwestią jest zebranie Zarządu związku, aby podjąć decyzje w tej sprawie (tzn. dać "zielone światło" na grę zawodników z rocznika 2004 w juniorach starszych). Dodam, że w niedzielę została rozegrana już III kolejka a w najbliższą środę odbędzie się IV kolejka rozgrywek, a zawodnicy dalej nie mogą grać. Chciałbym też zauważyć, że zawodnicy z rocznika z 2003 mogą występować w drużynach seniorskich za zgodą lekarza medycyny sportu oraz rodziców. Absurdem wydaje się brak zgody na grę zawodników z rocznika 2004 w drużynie juniorów starszych. Powyższa sytuacja na pewno nie sprzyja rozwojowi i współzawodnictwu naszej lokalnej piłki.

Niestety ma to też wpływ na rozwój zawodników na wyższych szczeblach. W zachodnich klubach przejście zawodnika młodzieżowego do seniorów nie jest większym problemem. U nas niestety trudno znaleźć 18-19 latków w pierwszej reprezentacji. Działanie a raczej jego brak naszego lokalnego związku w tej sprawie trwa już zdecydowanie za długo, stąd postanowiłem przedstawić problem redakcji jednocześnie informując, ze nie jesteśmy jedynym klubem w Podokręgu borykającym się z tym utrudnieniem.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd LKS Lyski

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~LKSLyski (46.169. * .114) 10.09.2018 14:33

Tylko, że umowa słowna między trenerem rocznika 2003 i młodsi z UKS-u Gracz Lyski była taka, że zawodnicy mieli przejść do grupy juniorów młodszych LKS Lyski. Sytuacja się diametralnie zmieniła, bowiem trener wysłał zawodników do innych klubów głównie do Rydułtów nie wiadomo po co? jak taki sam poziom jak w lokalnych grupach podokręgowych. Niektórzy zawodnicy sami nie wiedzieli gdzie dalej chcą grać zostali nieliczni 2 z zawodników z rocznika 2003, którzy grają w juniorach starszych oraz 3 zawodników z rocznika 2004, którzy miejmy nadzieję zagrają jak najszybciej w zespole z którym trenują od początku sezonu. Liczymy na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Mało który wiejski klub może z powodzeniem prowadzić grupę juniorów starszych i młodszych.

~Kalu (10.0. * .178) 10.09.2018 10:35

U mnie w klubie też występuje ten problem. Zawodników z rocznika 2004 wypożyczyliśmy do innego klubu. Teraz pan Halfar jest za zmianą regulaminu, który wcześniej zatwierdził. Panowie nie można zmieniać regulaminu gdy rozgrywki trwają. Teraz mam przerwać wypożyczenie bo nastąpiła zmiana regulaminu? To byłaby dopiero parodia. Pozdrawiam.

~borok (85.14. * .114) 10.09.2018 08:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

tych leśnych dziadków w podokręgach już dawno powinni wymienić

~rozwójtopodstawa (188.137. * .176) 09.09.2018 21:31

jak zawodnik ma umiejętności to poradzi sobie bez problemu w starszym roczniku. Błędem jest nie dawanie szans młodszym zawodnikom, aby mogli pokazać się w starszym roczniku.

~Ziom (89.72. * .25) 09.09.2018 21:25

No bo to są byle jakie lyski

~He (188.137. * .236) 09.09.2018 21:23

Dobrze , tylko trzeba też powiedzieć że informacja o rocznikach była podana już w komunikacie 14.06.2018. Prezes Lysek pozbierał zawodników z UKS Lyski przekonując rodziców że zgłasza juniorów młodszych .Po czym zgłosił starszych i teraz są pretensje do całego świata. Problem jest ale dotyczy on wszystkich klubów i to powinno być ustalone przed rozpoczęciem sezonu a nie teraz . Wiem że problemem było żeby wyrazić zgodę na grę dziewczyn o rok starszych w każdej kategorii to dlaczego teraz mamy iść na inne ustępstwa .To PZPN w Unifikacji narzuca pewne rozwiązania które Podokręg musi przestrzegać . Bo jeżeli będzie zgoda na 2004 w juniorach starszych to za chwilę będą pisma dotyczące każdej kategorii wiekowej od różnych klubów .