Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podium Adama Wojaczka na legendarnym torze

Adam Wojaczek startem na torze Red Bull Ring zakończył tegoroczny sezon. W jednym wyścigu udało mu się stanąć na podium Pucharu Polski.

Podium Adama Wojaczka na legendarnym torze
Fot. Adam Wojaczek #40/Facebook

Austriacki tor nie był zbyt dobrze znany Wojaczkowi. - Zaledwie tydzień przed zawodami odwiedziłem go po raz pierwszy na jednodniowym treningu. Musiało to wystarczyć, ponieważ tor z górnej półki to i cena była wysoka - przyznaje.

Kolejnym utrudnieniem była pogoda. O ile sesje treningowe udało się przejechać na suchym torze, tak kwalifikacje i pierwszy wyścig odbywały się w deszczu. Mimo trudności, takich jak zaparowany wizjer kasku, udało się dojechać do mety na bardzo dobrym miejscu - rybniczanin zdobył pierwsze podium w Pucharze Polski, co równocześnie było piątym miejscem w Alpe Adria Cup 1000.

Niedzielny wyścig również odbywał się w deszczu. Wojaczek co prawda poprawił czas okrążenia względem soboty, ale zajął nieco niższe miejsce - czwarte w Pucharze Polski oraz szóste w Alpe Adria Cup. Mimo że w kalendarzu jest jeszcze jedna runda - w Oschesleben w Niemczech - to zawodnik postanowił nie brać w niej udziału.

- Aktualnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Rookie 1000 jestem na piątym miejscu. Na wyższą lokatę nie mam już nawet matematycznych szans. Dlatego też oraz z uwagi na wyczerpany budżet na ten sezon muszę podarować sobie ostatnią rundę w Oschesleben w Niemczech. Pewnie kilku zawodników mnie wyprzedzi w generalce, ale to już żadna różnica czy finalnie będę 5., 6. czy nawet 7. na koniec sezonu - wyjaśnia decyzję Wojaczek.


Adam Wojaczek #40/Facebook

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].