Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybniczanin czwarty w wyścigu pełnym dramaturgii

Krzysztof Swinka wziął udział w "Kolštejnský okruh o Cenu Václava Paruse" - jednym z najciekawszych drogowych wyścigów motocyklistów w Czechach. Rybniczanin zajął czwarte miejsce w swojej klasie.

Rybniczanin czwarty w wyścigu pełnym dramaturgii
Fot. Krzysztof Swinka

Swinka wystartował w klasie "W", w której łącznie ścigało się 22 zawodników. Start był obiecujący, ale i niebezpieczny. Motocyklista z Rybnika szybko wyprzedził kilku rywali, ale był też blisko kraksy. - Niewiele brakowało bym uderzył w zawodnika na Hondzie Cb500, który stał w miejscu ze względu na trudności z odpaleniem motocykla - opowiada.

Chwilę później wyścig został przerwany, bo z toru wypadło trzech zawodników, w tym jeden na tyle poważnie, że musiała zabrać go karetka. - Po kilkunastu minutach oczekiwania w Pit Lane komisarz wyścigów zadecydował o wznowieniu przerwanego biegu. Od tego momentu motocykle wypuszczane były w losowej kolejności, nieodzwierciedlającej pierwotnej konfiguracji, więc dla większości zawodników wyścig rozpoczął się w pewnym sensie od nowa, jednak zostało już tylko sześć minut do jego zakończenia. Przerwanie wyścigu zasadniczo wpłynęło na jego zdezorganizowanie - relacjonuje Swinka, który liczył, że wyścig rozpocznie się od nowa.

Wyścig jednak zakończył się po wspomnianych sześciu minutach od ponownego przejechania linii start-meta. Najszybszym zawodnikiem w klasie "W" był Kamil Bruckner na Hondzie CB500r, W sumarycznej klasyfikacji Swinka zajął 4. miejsce ze stratą 0.79 sekundy do zwycięzcy – Pawla Kacena, również startującego na Hondzie CB400f.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].