Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nieprawdopodobne! ROW roztrwonił przewagę

ROW Rybnik przegrał w Lublinie ze Speed Car Motorem 37:53 i to gospodarze awansowali do Ekstraligi. Rybniczanie pojadą w barażu...

Nieprawdopodobne! ROW roztrwonił przewagę

Zawody rozpoczęły się z opóźnieniem, ponieważ rybniczanie składali zastrzeżenia do stanu toru i w momencie, gdy żużlowcy mieli już się ścigać – wciąż trwała kosmetyka toru. Udało się jednak poprawić niedoróbki spowodowane opadami deszczu i żużlowcy mogli walczyć o zwycięstwo w finale Nice 1. Ligi Żużlowej.

Rybniczanie zaczęli fatalnie. Już w drugim wyścigu Motor Lublin wygrał 5:1 w biegu młodzieżowców, a w dodatku bardzo groźnej kontuzji – złamanie kości udowej – doznał Przemysław Giera. W kolejnych biegach gospodarze błyskawicznie odrabiali straty z pierwszego meczu i po pięciu ściganiach było już 20:10 dla lublinian.

Pierwszy raz ROW wygrał dopiero w ósmym biegu. W 10. startował tylko Kacper Woryna (brak Giery), który wygrał start. Sędzia jednak nakazał powtórzyć bieg z powodu ruchu zawodnika Motoru przed pójściem taśmy w górę. W powtórce gospodarze wygrali 5:1 i prowadzili już 12 punktami…

Gospodarze jeździli zdecydowanie lepiej i po 12. biegu, który wygrali 4:2, wyrównali stan rywalizacji. Bieg 13. na długo zapadnie w pamięci rybniczan. Duet Woryna-Lebiedievs pewnie jechał po zwycięstwo 5:1 i… w trakcie trzeciego okrążenia Woryna zaliczył defekt!

Pierwszy nominowany bieg był niezwykle emocjonujący, przez moment było 5:1 dla Motoru, co zakończyłoby emocje, ale ostatecznie rybniczanie obronili się – 3:3. Oznaczało to, że rybniczanie musieli wygrać ostatni bieg, by wywalczyć awans. Niestety, od samego początku Robert Lambert jechał na pierwszym miejscu, dzięki czemu było jasne, że to Motor będzie cieszył się z awansu. ROW będzie musiał ścigać się w barażu z Zieloną Górą...

Speed Car Motor Lublin - 53 pkt

9. Dawid Lampart - 8 (3,2,2,1,0)

10. Joel Kling - 2+2 (0,1*,1*,ns)

11. Paweł Miesiąc - 10+1 (1,3,2*,1,3)

12. Robert Lambert - 12 (3,1,3,2,3)

13. Andreas Jonsson - 12 (3,3,2,3,1)

14. Oskar Bober - 5+1 (2*,0,3)

15. Wiktor Lampart - 4 (3,1,0)

ROW Rybnik - 37 pkt

1. Troy Batchelor - 10 (2,2,1,1,2,2)

2. Andriej Karpow - 1+1 (1*,0,-,-)

3. Andrzej Lebiediew - 13+1 (2,1*,3,2,3,2)

4. Mateusz Szczepaniak - 3+1 (0,2,0,-,1*)

5. Kacper Woryna - 9 (2,3,3,1,d,0)

6. Robert Chmiel - 1 (1,0,0,0)

7. Przemysław Giera - 0 (u,-,ns)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kolop (188.137. * .80) 23.09.2018 18:08

Pycha kroczy przed upadkiem czyli Mrozek na quadzie po pierwszym meczu Na pocieszenie mam dwie flaszki bo się założyłem że nie awansują Koniec żużla w Rybniku tyle kasy na tych pseudogwiazdorow Niestety ale Woryna jako lider mógł dac coś więcej Pewnie myślał juz o nowym klubie