Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Rajdowy Puchar Śląska w gminie Mszana

25.09.2018 08:34 | 0 komentarzy | dud

Kolejna runda Rajdowego Pucharu Śląska zawita do powiatu wodzisławskiego. Po rajdzie w Gorzycach, który był czwartą rundą pucharu nadszedł czas na drogi gminy Mszana.

Rajdowy Puchar Śląska w gminie Mszana
fot. Wojciech Anusiewicz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak jak do gminy Gorzyce tak i do gminy Mszana zawita 80 załóg rajdowych z całej Polski. Załogi zostały podzielone względem mocy na poszczególne klasy. W najmocniejszej grupie, czyli klasie czwartej zobaczymy najmocniejsze samochody, czyli Subaru Impreza Skoda Fabia Proto czy Mitsubishi Lancer oraz Audi. Kibiców ucieszy start aż 10 Fiatów 126p w klasie K5, które tak są kochane na trasach rajdowych. Nie zabrakło również załóg w klasie „Cento” gdzie startują tylko dwa modele Fiata, czyli Cinquecento i Seicento klasie tej nadano nazwę K6. Klasa o nazwie K7 to klasa samochodów tylnonapędowych, a w niej oczywiście królują samochody z fabryki BMW.  

Rajd wystartuje o godzinie 10:30 wraz z wyjazdem pierwszej załogi ze strefy serwisowej, która podąży do startu pierwszego z trzech odcinków specjalnych, które każda załoga pokona aż czterokrotnie podczas rajdu. Strefa serwisowa będzie rozlokowana na terenie Amfiteatru Letniego w Połomi przy ulicy Centralnej. Ze względów bezpieczeństwa oraz mając na uwadze spokój mieszkańców gminy mapki rajdu zostaną udostępnione dopiero wieczorem w sobotę 29 września.  Mapy rajdu będzie można pobrać na stronie TUTAJ oraz na Facebook w wydarzeniu pod adresem TUTAJ.

Z tras rajdu będzie prowadzona również relacja wideo na żywo pod adresem TUTAJ.  Relacja z tego rajdu to przekaz z kilku kamer umieszczonych na trasie rajdu wraz z komentarzem Izaaka Chwista oraz przekaz z wywiadami przeprowadzonymi przez Annę Gabryś i Roberta Durczoka.

Na podanych stronach zmieszczony zostanie też link do wyników na żywo z pomiaru elektronicznego, co pozwoli na bieżąco śledzić poczynania załóg na drogach gminy Mszana.

Rajd o Puchar Wójta Gminy Mszana to kolejny rajd zaliczany do Rajdowego Pucharu Śląska, emocje będą tym większe, iż do końca pucharowych zmagań po Mszanie pozostanie jeszcze tylko jedna runda. Tym samym można twierdzić, że większość załóg będzie chciała poprawić swoje wyniki i zyskać cenne punkty na rajd przed finiszem całego pucharu.

W Rajdzie o Puchar Wójta Gminy Mszana nie zabraknie również lokalnych załóg wodzisławskiego powiatu, a wśród nich miejscowa załoga Daniel Sikora / Anna Tytko w BMW e36. Organizatorzy wraz z Wójtem Gminy Mszana serdecznie zapraszają i życzą udanej zabawy mieszkańcom i kibicom rajdowym, a zawodnikom zaciętej walki o setne sekundy.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl