Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bieg na orientację w Czyżowicach

Już 7 października odbędzie się kolejna impreza biegowa w Czyżowicach. Jak co roku na bieg na orientację, zaprasza miejscowy klub UKS Sparta Czyżowice.

Bieg na orientację w Czyżowicach

W tym roku dzięki wsparciu Powiatu Wodzisławskiego wszyscy mieszkańcy powiatu startują za darmo. Zatem, aby wystartować w biegu, wystarczy zgłosić się do najbliższej niedzieli (tj. 30 września) poprzez formularz dostępny na stronie organizatora i 7 października stawić się na starcie. Wszelkie szczegóły odnośnie imprezy można znaleźć na stronie: TUTAJ

Dla stawiających swoje pierwsze kroki w biegu i spacerowaniu z mapą, organizator przygotował specjalnie dwie kategorie:

KM10R – jest to kategoria z prostą trasą dla dzieci lub rodzin. Prowadzi po ścieżkach i jest dodatkowo oznakowana wstążkami, co jednak nie oznacza, że nie można sobie skrócić trasy, a czasem jest to wręcz wskazane (jeśli komuś zależy na czymś więcej niż tylko dobrej zabawie).

OPEN – kategoria ta przeznaczona jest dla starszych zawodników (+15 lat) stawiających pierwsze kroki w nowej dla nich dyscyplinie. Tutaj nie ma wstążek, jest tylko mapa i ewentualnie kompas, dzięki którym startujący musi sam nawigować.

Dla wszystkich najmłodszych uczestników organizator przygotował drobne upominki, zaś dla najlepszych w pozostałych kategoriach medale i nagrody rzeczowe.

Krótko o dyscyplinie

Bieg na orientację nie jest nową dyscypliną sportu, ale wciąż mało popularną w Polsce. Polega on na tym, aby w jak najkrótszym czasie, pokonać zaznaczoną na mapie trasę. Zawodnik przy pomocy chipa potwierdza obecność w wyznaczonych punktach kontrolnych w terenie. Droga między punktami jest dowolna, a jej wybór zależy od zawodnika. Warunkiem sklasyfikowania i pomyślnego ukończenia biegu jest dotarcie do wszystkich punktów kontrolnych w odpowiedniej kolejności. Pokonując trasę zawodnik korzysta jedynie z kompasu i mapy.

Wszelkie informacje odnośnie imprezy można znaleźć na stronie TUTAJ oraz na facebooku TUTAJ


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].