Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

27.09.2018 08:53 | 0 komentarzy | dud

Już 7 października odbędzie się kolejna impreza biegowa w Czyżowicach. Jak co roku na bieg na orientację, zaprasza miejscowy klub UKS Sparta Czyżowice.

Bieg na orientację w Czyżowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku dzięki wsparciu Powiatu Wodzisławskiego wszyscy mieszkańcy powiatu startują za darmo. Zatem, aby wystartować w biegu, wystarczy zgłosić się do najbliższej niedzieli (tj. 30 września) poprzez formularz dostępny na stronie organizatora i 7 października stawić się na starcie. Wszelkie szczegóły odnośnie imprezy można znaleźć na stronie: TUTAJ

Dla stawiających swoje pierwsze kroki w biegu i spacerowaniu z mapą, organizator przygotował specjalnie dwie kategorie:

KM10R – jest to kategoria z prostą trasą dla dzieci lub rodzin. Prowadzi po ścieżkach i jest dodatkowo oznakowana wstążkami, co jednak nie oznacza, że nie można sobie skrócić trasy, a czasem jest to wręcz wskazane (jeśli komuś zależy na czymś więcej niż tylko dobrej zabawie).

OPEN – kategoria ta przeznaczona jest dla starszych zawodników (+15 lat) stawiających pierwsze kroki w nowej dla nich dyscyplinie. Tutaj nie ma wstążek, jest tylko mapa i ewentualnie kompas, dzięki którym startujący musi sam nawigować.

Dla wszystkich najmłodszych uczestników organizator przygotował drobne upominki, zaś dla najlepszych w pozostałych kategoriach medale i nagrody rzeczowe.

Krótko o dyscyplinie

Bieg na orientację nie jest nową dyscypliną sportu, ale wciąż mało popularną w Polsce. Polega on na tym, aby w jak najkrótszym czasie, pokonać zaznaczoną na mapie trasę. Zawodnik przy pomocy chipa potwierdza obecność w wyznaczonych punktach kontrolnych w terenie. Droga między punktami jest dowolna, a jej wybór zależy od zawodnika. Warunkiem sklasyfikowania i pomyślnego ukończenia biegu jest dotarcie do wszystkich punktów kontrolnych w odpowiedniej kolejności. Pokonując trasę zawodnik korzysta jedynie z kompasu i mapy.

Wszelkie informacje odnośnie imprezy można znaleźć na stronie TUTAJ oraz na facebooku TUTAJ


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl