Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krzysztof Swinka 11. na historycznym torze

Krzysztof Swinka jako jedyny Polak wystartował w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji w klasie Vintage. Zajął 11. miejsce.

Krzysztof Swinka 11. na historycznym torze
Fot. Krzysztof Swinka

"Holíčsky zámocký okruh" odbył się na historycznym torze drogowym w mieście Holic na Słowacji. Treningi i wyścigi podzielone były na sześć historycznych klas pojemnościowych. Polak ścigał się na na motocyklu Honda CB400F Super Sport z 1977 roku w klasie B (motocykle o pojemności <500ccm, wyprodukowane przed 1978 rokiem) i zajął 11. miejsce, tracąc do zwycięzcy Petra Hulka 2,59 sekundy. Łącznie wystartowało 155 zawodników, a Swinka był jedynym Polakiem w tym gronie.

Pomiędzy treningami a wyścigami zorganizowano honorowe okrążenie z udziałem czeskich i słowackich zasłużonych zawodników motocyklowych. Gościem specjalnym był 76-letni Giacomo Agostini - najbardziej utytułowany żyjący motocyklista, który 15-krotnie zdobywał tytuł mistrza świata.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].