środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Wojciech Rybiński wygrał turniej Masters 2018 [ZDJĘCIA]

16.10.2018 09:42 | 0 komentarzy | dud

Po ośmiu rozegranych turniejach z cyklu Grand Prix, sześciu zawodników uzyskało prawo startu w turnieju Masters 2018, byli to zawodnicy, którzy uzyskali największą ilość puntów w rozegranych turniejach.

Wojciech Rybiński wygrał turniej Masters 2018 [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę 14 października przy dobrej jesiennej pogodzie na korcie tenisowym RAFAKO S.A. przy ul. Łąkowej 33 rozegrano turniej tenisowy Masters 2018. Do turnieju nie mógł przystąpić Dawid Breitschedel, którego zmogła nagła choroba. Zastąpiła go kolejna osoba. Turniej rozlosowano i rozegrano w dwóch grupach 3-osobowych. Mistrzowie grup rozegrali między sobą mecz o tytuł.

Najlepszym zawodnikiem Raciborza został Wojciech Rybiński wygrywając finał ze swoim młodszym bratem Grzegorzem wynikiem 2:0  (6/4,7/5).               

Kolejność w turnieju przedstawia się następująco:   

  • 1.  Wojtek Rybiński 
  • 2.  Grzegorz Rybiński
  • 3.  Wioletta Franiczek 
  • 4.  Bogusław Rybiński 
  • 5.  Paweł Musioł 
  • 6.  Jan Wiecha 

Nie odbył się turniej Masters 2018 kobiet planowany dla czterech kobiet, ponieważ z różnych przyczyn zawodniczki nie mogły zagrać. Zgłosiła się tylko Wioletta Franiczek i podjęła decyzję zagrania z mężczyznami. Wielkie uznanie dla Wioletty za jej decyzję i za zajęcie w tej rywalizacji 3 miejsca i tym samym zajmując 1 miejsce i tytuł Mistrzyni Raciborza wśród kobiet.                                                                                                                                          

Turniej przebiegał sprawnie i w dobrej sportowej atmosferze. Zawodnicy otrzymali dyplomy i puchary, każdy otrzymał puszkę piłek i inne drobne upominki. Postanowiono o kontynuacji turniejów w następnych latach.

Informujemy, że w 2018 roku rozegrano 9 turniejów punktowanych z turniejem Masters 2018 w których uczestniczyło ok. 25 raciborzan i w tych turniejach rozegrano w sumie ok. 154 spotkań. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl