Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Wiedeń zdobyty. GTK nowym liderem grupy D

31.10.2018 08:45 | 0 komentarzy | dud

W trzecim spotkaniu w ramach rozgrywek Alpe Adria Cup GTK Gliwice wysoko ograł na wyjeździe BC Hallmann Wiedeń 115:92 i został nowym liderem grupy D. Dla zwycięzców 27 punktów zdobył Riley LaChance, a dwa mniej dołożył Myles Mack. Wśród pokonanych wyróżnił się Jason Detrick, autor 44 punktów. 

Wiedeń zdobyty. GTK nowym liderem grupy D
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gospodarze, dla których był to drugi występ w tegorocznej edycji Alpe Adria Cup, do spotkania przystąpili w zaledwie 8-osobowym składzie. Mimo to w pierwszej połowie stawiali mocny opór GTK Gliwice i po pierwszych 20 minutach gry, to oni byli bliżsi wygranej. Spora w tym zasługa duetu Jason Detrick - Paul Radakovics. Obaj zdobyli aż 44 punkty z 50, jakie zespół z Wiednia zdobył w pierwszej połowie. Trener Paweł Turkiewicz próbował różnych sposób krycia tego zawodnika, ale żaden z nich nie był skuteczny. W pewnym momencie drugiej kwarty gospodarze prowadzili już 48:39 i sytuacja coraz bardziej wymykała się spod kontroli. Na całe szczęście pozytywny impuls dał Riley LaChance, który będąc faulowanym skutecznie punktował z linii rzutów wolnych, a celną dobitką popisał się także Brian Dawkins i GTK przegrywało do przerwy różnicą tylko czterech punktów (50:46).

Po wznowieniu gry swój koncert strzelecki kontynuował laChance, a dzielnie wspierał go Myles Mack. Nie miał już tyle wolnego miejsca Detrick, a i Radakovics też znikł. Pozbawieni swoich dwóch żądeł koszykarze Luigi Gresty nie mieli więcej atutów w ofensywie, a również po drugiej stronie parkietu nie mieli pomysłu jak zatrzymać gliwiczan, którzy złapali już odpowiedni rytm i kontynuowali swój popis w ataku. Do dwójki Amerykanów wkrótce dołączył także Piotr Robak i goście raz za razem trafiali zza łuku. Łącznie w całym meczu aż 15 prób z dystansu znalazło drogę do kosza, a to przełożyło się na zdobycz punktową wynoszącą aż 115 punktów. W końcówce z bardzo dobrej strony pokazał się także Mateusz Szlachetka, który bez respektu dla rywali mijał ich i zdobywał punkty po wejściach pod kosz.

Ostatecznie gliwiczanie wygrali po raz trzeci w Alpe Adria Cup i z kompletem zwycięstw zajęli 1. pozycję w tabeli grupy D. Kolejny mecz GTK zagra 27 listopada w słoweńskim Sencur.

BC Hallmann Wiedeń - GTK Gliwice 92:115 (23:22, 27:24, 19:34, 23:35)

Hallmann: Zadeh 2, Radakovics 22 (6x3), Gvozden 12, Detrick 44 (4x3), F. Trnal 3 - Koka 5, M. Trmal 4, Trbović.

Trener: Luigi Gresta

GTK: Mack 25 (6x3), Radwański 7, Piechowicz 7 (1x3), Dawkins 11, Dodd 7 - LaChance 27(4x3), Robak 12 (3x3), Szlachetka 9 (1x3), Słupiński 5, Kiwilsza 3, Kurbas 2, Dawdo.

Trener: Paweł Turkiewicz


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl