Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Tworkowska masakra piłą nożną 14

04.11.2018 20:50 | 2 komentarze | kozz

Głównym aktorem tego widowiska był Kamil Szałkowski, strzelec sześciu bramek. Mecz pierwszej z ostatnią drużyną raciborskiej A klasy zakończył się zwycięstwem LKS-u Tworków 14:2.

Tworkowska masakra piłą nożną 14
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O tym, że to może być mecz do jednej bramki pokazały pierwsze minuty spotkania. Wojciech Podolak raz, Wojciech Podolak dwa i po czterech minutach było 2:0 dla gospodarzy. Trzecią bramkę w 27. minucie dołożył Kamil Szałkowski, a minutę później pierwszą bramkę zdobyli goście - piłkę w siatce umieścił Grzegorz Wojciechowski. Zawada, która przyjechała do Tworkowa "gołą" jedenastką uwierzyła, że nie wszystko stracone i w 35. minucie złapała kontakt doprowadzając do wyniku 3:2. Tworków odbił piłeczkę i jeszcze przed przerwą strzelił swoją czwartą bramkę, a na listę strzelców wpisał się Patryk Buchcik. W drugiej połowie gościom zabrakło już sił, a piłkarze gospodarzy rozpoczęli tworkowską masakrę. W 54. minucie na 5:2 podwyższył Krzysztof Cerkowniak, a minutę później było już 6:2 po skompletowanym hat-tricku Podolaka. Nie minęły nawet dwie kolejne minuty i było już 7:2, a swoją drugą bramkę strzelił Szałkowski. Wynik na 8:2 po chwili zmienił Przemysław Ekiert. W 64. minucie strzelanie na poważnie rozpoczął Szałkowski kompletując hat-tricka tym samym podwyższając na 9:2. "Dycha" była po jego kolejnym trafieniu w 73. minucie. Kolejne trzy minuty później było już 11:2, a gola zdobył Edward Kowalczyk. Zaraz po nim znów piłkę w siatce umieścił Szałkowski i to nie raz, a dwa razy. Wynik na 14:2 ustalił Przemysław Szuścik w 83. minucie spotkania. Tworków jest liderem tabeli z 37 punktami na koncie. Druga z takim samym bilansem punktowym jest Studzienna. Zawada zamyka tabelę z jednym oczkiem na koncie.

LKS Tworków - LKS Naprzód Zawada 14:2 (4:2)

Wojciech Podolak 1., 4., 55., Kamil Szałkowski 27., 57., 64., 73., 79., 81., Patryk Buchcik 39., Krzysztof Cerkowniak 54., Przemysław Ekiert 59., Edward Kowalczyk 76., Przemysław Szuścik 83. - Grzegorz Wojciechowski 28., Mateusz Wojak 35.

Żółte kartki: Dawid Radomski, Łukasz Wower (obaj Zawada)

Sędziowali: Robert Wala, Piotr Poznański, Sebastian Stopa (KS Racibórz)

Tworków: Marek Świrzewski - Szymon Grud (55. Patryk Grzesiczek), Andrzej Miensopust, Maciej Jędrzejewski, Marek Fojcik (45. Przemysław Ekiert), Edward Kowalczyk, Piotr Złoty (45. Krzysztof Złoczowski), Wojciech Podolak, Patryk Buchcik (45. Łukasz Tolpa), Krzysztof Cerkowniak (65. Przemysław Szuścik), Kamil Szałkowski. Trener: Adam Jachimowicz.

Zawada: Robert Janik - Bartłomiej Rachwał, Kamil Trzaskalik, Michał Elsner, Michał Błędowski, Łukasz Wower, Mateusz Wojak, Bartosz Sobeczko, Grzegorz Wojciechowski, Seweryn Świerczek, Dawid Radomski. Trener: Krzysztof Wierzbicki.