Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odra nie zagra z Odrą. Potencjalny hit możliwy dopiero w finale [ZDJĘCIA]

Dziś (08.11) w restauracji Baśniowa w Gaszowicach odbyło się losowanie 1/2 finału Pucharu Polski, podokręg Rybnik. 

Odra nie zagra z Odrą. Potencjalny hit możliwy dopiero w finale [ZDJĘCIA]

Losowanie odbyło się o godzinie 16:30. Mecze zaplanowano na sobotę 17 listopada, o godzinie 13:00. Do półfinału dotarły ekipy: Odra Wodzisław Śląski, Unia Książenice, MKS Czerwionka oraz Odra Centrum Wodzisław Śląski. 

Kibice z Wodzisławia liczyli, że obie Odry zagrają ze sobą na tym etapie rozgrywek. Jednak los chciał inaczej. Potencjalny hit będzie możliwy dopiero w finale. 

Najpierw wylosowano gospodarzy w poszczególnych parach, następnie dolosowano przeciwników.

Pary 1/2 finału:

  • Unia Książenice - Odra Centrum Wodzisław Śląski
  • MKS Czerwionka - Odra Wodzisław Śląski

Finał odbędzie się prawdopodobnie 17 kwietnia 2019 roku. Nie wiadomo czy mecz odbędzie się na stadionie w Rybniku czy Wodzisławiu Śląskim. Tytułu broni Unia Książenice, które w minionej edycji pokonała Odrę Centrum.

Dzisiejsze losowania Pucharu Polski były prowadzone w pechowych okolicznościach. Andrzej Paulus, prezes podokręgu Rybnik tuż przed losowaniem poczuł się gorzej i na kilka minut opuścił miejsce losowania. O cudach w losowaniu centralnym pisaliśmy tutaj: LINK

Przypominamy również zestawienie par z podokręgu Racibórz (17.11.2018):

  • Zameczek Czernica – Dąb Gaszowice (sb 13:00),
  • Silesia Lubomia – Unia Turza Śląska (sb 13:00)


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
anonimus 08.11.2018 20:10

Trudno zostawimy sobie centrusów na finał :)

~kibicQ5 (188.137. * .235) 08.11.2018 19:12

Co do pisowni drużyn nie widze konsekwencji, gdyz piszecie MKS Czerwionka, ale zamiast GKS Dąb Gaszowice jak prawidłowo powinno sie pisać, Wasza pisownia to Dąb Gaszowice.