Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyjątkowe medale na 100-lecie niepodległości [ZDJĘCIA]

W niedzielne przedpołudnie w Kuźni Raciborskiej odbył się XVIII Bieg Niepodległości. Formuła imprezy była jednak inna od dotychczas przyjętych, bo zawodnicy nie byli dzieleni na kategorie wiekowe.

Wyjątkowe medale na 100-lecie niepodległości [ZDJĘCIA]
fot. Bartosz Kozina

Zadaniem każdego z zawodników było przebiegnięcie jednego kilometra, co w konsekwencji stu uczestników dało dystans stu kilometrów na stulecie niepodległości. W biurze zawodów każdy uczestnik otrzymywał koszulkę, numer startowy oraz pamiątkową przypinkę, a po wbiegnięciu na metę dyplom oraz specjalnie przygotowany przestrzenny medal zaprojektowany przez pracownika MOKSiR Jacka Gąskę, a będący odwzorowaniem godła Rzeczpospolitej Polskiej z 1 sierpnia 1919 roku.

Zawodnicy byli wypuszczani w odstępie jednej minuty, a trasa biegu wiodła ulicami Działkowców i R. Lewandowskiego. Po ukończonym biegu odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników imprezy. Na zakończenie odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego po czym wypuszczono w niebo dwieście biało-czerwonych balonów (sto białych i sto czerwonych). 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].