Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Wyjątkowe medale na 100-lecie niepodległości [ZDJĘCIA]

12.11.2018 10:51 | 0 komentarzy | kozz

W niedzielne przedpołudnie w Kuźni Raciborskiej odbył się XVIII Bieg Niepodległości. Formuła imprezy była jednak inna od dotychczas przyjętych, bo zawodnicy nie byli dzieleni na kategorie wiekowe.

Wyjątkowe medale na 100-lecie niepodległości [ZDJĘCIA]
fot. Bartosz Kozina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zadaniem każdego z zawodników było przebiegnięcie jednego kilometra, co w konsekwencji stu uczestników dało dystans stu kilometrów na stulecie niepodległości. W biurze zawodów każdy uczestnik otrzymywał koszulkę, numer startowy oraz pamiątkową przypinkę, a po wbiegnięciu na metę dyplom oraz specjalnie przygotowany przestrzenny medal zaprojektowany przez pracownika MOKSiR Jacka Gąskę, a będący odwzorowaniem godła Rzeczpospolitej Polskiej z 1 sierpnia 1919 roku.

Zawodnicy byli wypuszczani w odstępie jednej minuty, a trasa biegu wiodła ulicami Działkowców i R. Lewandowskiego. Po ukończonym biegu odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich uczestników imprezy. Na zakończenie odśpiewano cztery zwrotki hymnu państwowego po czym wypuszczono w niebo dwieście biało-czerwonych balonów (sto białych i sto czerwonych).