Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Rybnik znów pobiegnie dla Paczki

16.11.2018 08:11 | 1 komentarz | dud

W tym roku już po raz czwarty Rybnik pobiegnie dla PACZKI. 24 Listopada punktualnie o 11:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Gliwickiej rozpocznie się bieg „5 kółek dla Paczki”

Rybnik znów pobiegnie dla Paczki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza edycja biegu odbyła się w 2015 roku i była inicjatywą wolontariuszy Szlachetnej Paczki z Rybnika, a także Rybnickiej Grupy Biegowej PĘDZIMY RAZEM, którzy wraz z MOSiR-em zorganizowali bieg, który miał promować ideę mądrej pomocy, jaki przyświeca SZLACHETNEJ PACZCE, a także bieganie jako najprostszą formę aktywności ruchowej oraz zdrowy tryb życia. W ubiegłorocznej edycji udział wzięła rekordowa liczba osób, bo pobiegło aż 281 osób.

Nowością w tym roku jest dodatkowy bieg dla dzieci na dystansie jednego okrążenia. Chcemy aby bieg był imprezą rodzinną, żeby pobiec mógł każdy bez względu na wiek. Już w zeszłym roku zapisywały się całe rodziny i razem pokonywały dystans 5 kółek" – mówi Andrzej Gorzawski organizator biegu.

Przypomnijmy, że dystans to 2 km czyli tytułowe 5 kółek, a bieg odbędzie się 24 listopada o godzinie 11:00. Zapisać się można przez internet wysyłając maila na adres 5kolekdlapaczki@gmail.com podając imię, nazwisko, datę urodzenia oraz opcjonalnie numer, z którym chce się wystartować do dnia 21 listopada, a także w dniu zawodów w ramach niewykorzystanych limitów.

Listę numerów już wybranych, a także szczegółowe informacje na temat biegu można znaleźć na fb w wydarzeniu: WYDARZENIE


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl