Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ważne trzy punkty Jastrzębskiego Węgla

Bardzo ważne trzy punkty zdobyli w olsztyńskiej hali Urania siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w czterech setach pokonali miejscowy Indykpol AZS. Dzięki wygranej Jastrzębianie zajmują w ligowej tabeli wysokie trzecie miejsce.

Ważne trzy punkty Jastrzębskiego Węgla

Premierowa odsłona miała wyrównany przebieg. Obydwa zespoły przez zdecydowaną większość seta grały punkt za punkt i żaden z nich nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe niż dwa punkty. Jako pierwsi przełamać rywala zdołali jastrzębianie, którzy wykorzystując nadarzające się okazje w kontrach wyszli na trzypunktowe prowadzenie (18:21). Gospodarze nie zdołali zniwelować strat, a set zakończył się zwycięstwem konsekwentnie i skutecznie grającego Jastrzębskiego Węgla do 22.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli akademicy, którzy szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (6:2). Zmiana na pozycji atakującego na którą w ekipie Jastrzębskiego Węgla zdecydował się trener Ferdinando de Giorgi pomogła - przy dużym udziale rezerwowego Jakuba Buckiego, który zastąpił Dawida Konarskiego "pomarańczowi" szybko odrobili straty a po chwili wyszli na prowadzenie 7:11. Przewaga Jastrzębskiego Węgla utrzymywała się przez dalszą część seta, jednak wchodząc w jego najważniejszy fragment na tablicy wyników widniał remis po 21. W końcówce skuteczniejsi okazali się jednak goście, którzy zakończyli seta potrójnym blokiem zwyciężając do 25.

Partia trzecia rozpoczęła się od gry punkt za punkt, jednak to gospodarze jako pierwsi zdołali osiągnąć przewagę, wychodząc na czteropunktowe prowadzenie (10:6). Bardzo dobra zagrywka rozgrywającego gości - Lukasa Kampy, który popisał się dwoma asami serwisowymi pozwoliła zniwelować straty do dwóch punktów (12:10). Po chwili na tablicy wyników pojawił się kolejny tego dnia remis 13:13). Zapowiadała się kolejna tego dnia wyrównana końcówce, jednak od stanu 17:18 gra jastrzębian zacięła się, olsztynianie zdobyli osiem punktów z rzędu wygrywając pewnie do 18.

Czwarty set podobnie jak poprzedni miał wyrównany początek. Gospodarze prowadzili 5:4, jednak po chwili jastrzębianie zdobyli cztery punkty z rzędu wychodząc prowadzenie 5:9. AZS zdołał zniwelować straty do jednego punktu, jednak po chwili wyższy bieg wrzucili przyjezdni, którzy zaczęli seryjnie zdobywać punkty, wychodząc na bardzo wysokie i bezpieczne prowadzenie 9:17. Miejscowi nie zdołali się już podnieść, a skuteczna gra w bloku i zagrywce pozwoliła podopiecznym de Giorgiego na pewny triumf do 14, a w całym meczu 1:3.

MVP spotkania wybrany został przyjmujący Jastrzębskiego Węgla - Julien Lyneel.

Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 14:25)

AZS: Woicki, Andringa, Pietraszko, Hadrava, Kapelus, Warda oraz Żurek (libero), Zniszczoł, Urbanowicz, Kańczok, Gil, Lux

Jastrzębski: Kampa, Lyneel, Kosok, Konarski, Fromm, Kosok oraz Popiwczak (libero), Bucki, Wolański, Gunia, Czyrniański

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].