Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Puchar Europy: szpadzistki kolejny raz na podium

06.12.2018 18:56 | 0 komentarzy | dud

W poprzedni weekend w Heidenhaimie odbył się indywidualny i drużynowy Puchary Europy Kadetów (do 17 lat) w szpadzie kobiet.

Puchar Europy: szpadzistki kolejny raz na podium
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O jakiej dyscyplinie sportowej najchętniej czytasz na naszym portalu?

W gronie 20 zawodniczek powołanych na turniej, znalazły się reprezentantki Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Pękała i Zofia Piejak. W szpadzie dziewcząt w stawce 237 zawodniczek najlepiej spisała się Alicja Klasik, która zajęła znakomite 9 miejsce. W najlepszej 32 turnieju uplasowała się Kinga Zgryźniak, która zajęła 29 miejsce. 83 miejsce zajęła Zosia Piejak, 119 - Beata Pękała, natomiast Patrycja Frystacka była 154. 

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Reprezentacja Polski w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Zofia Janelli (Szpada Wrocław) oraz Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) rozstawiona z numerem 4, po fantastycznych meczach kolejny raz znalazły się w finale. Tym razem Polki musiały uznać lepszą dyspozycję dnia zawodniczek z Rosji przegrywając w finale 44:38.

Mecze naszej drużyny:

  •  1/8 Polska - Japonia   45:29
  •  1/4 Polska - Rosja 2   45:34
  •  1/2 Polska - Ukraina   43:39

FINAŁ

  • Polska - Rosja 38:44 

W tym samym czasie w Bonn odbył się Puchar Europy w szpadzie męskiej. Również w tym turnieju wystartowali reprezentanci RMKS-u Rybnik. Na turniej zostali powołani: Wiktor Wałach, Sebastian Mandrysz oraz Krzysztof Bezuch, który ostatecznie nie wystartował w turnieju z powodów zdrowotnych. Wiktor Wałach kolejny raz znalazł się w najlepszej 32 turnieju, zajmując 26 miejsce. Sebastian Mandrysz był 70.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy, tym razem reprezentacja Polski pod wodzą trenera Artura Fajkisa w składzie: Jan Socha (PKSZERM Warszawa), Jan Bulandra (AZS AWF Katowice), Piotr Urban (MKS GRYF MIELEC), Bartosz Kitliński (UKS Olimp Lubin) zajęła 1 miejsce zdobywając Puchar Europy. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl