Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

RSS

Zmiany w Plus Lidze - ZAKSIE i jastrzębianom ubył rywal

13.12.2018 19:44 | 0 komentarzy | rafbl

Potwierdziły się doniesienia dotyczące problemów szczecińskiej Stoczni o których mówiło się od dłuższego czasu. Pomimo zaangażowania organizatora rozgrywek, którym jest Polska Liga Siatkówki S.A., sytuacja nie uległa poprawie i szczecinianie zmuszeni byli wycofać się z rozgrywek.

Zmiany w Plus Lidze - ZAKSIE i jastrzębianom ubył rywal
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

14 grudnia to termin jaki miały wyznaczony władze Stoczni Szczecin na wdrożenie planu naprawczego, który przyczyni się do uporządkowania spraw związanych z problemami organizacyjnymi, finansowymi i kadrowymi z jakimi klub borykał się od dłuższego czasu. Taki termin wyznaczył organizator rozgrywek - PLS S.A..

W dniu dzisiejszym prezes szczecińskiego klubu - Jakub Markiewicz poinformował jednak, że nie uda się dotrzymać wymaganego terminu i zmuszony jest podjąć decyzję o wycofaniu zespołu z trwających rozgrywek Plus Ligi.

Decyzja ta oznacza, że w dalszej części rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy uczestniczyć będzie trzynaście zespołów. Dotychczasowe wyniki spotkań jakie rozegrała Stocznia zgodnie z zapisami ligowego regulaminu zostaną anulowane.

Przypomnijmy, że w 2. kolejce spotkań ZAKSA pewnie zwyciężyła w trzech setach w wyjazdowym meczy w Szczecinie, natomiast w 3. serii spotkań Jastrzębski Węgiel w takim samym stosunku przegrał spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju.