środa, 27 maja 2020

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

GieKSa postraszyła, ale ZAKSA wciąż niepokonana

15.12.2018 19:26 | 0 komentarzy | adi

GKS Katowice postraszył ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, ale tylko na początku. Kędzierzynianie ostatecznie w czterech setach pokonali śląski zespół i wciąż pozostają niepokonani w PlusLidze.

GieKSa postraszyła, ale ZAKSA wciąż niepokonana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

ZAKSA zaczęła premierowego seta bezbłędnie, zdobywając cztery pierwsze punkty, przez co trener gości szybko musiał wziąć czas. Katowiczanie starali się gonić faworyta i kilka razy udało im się do niego zbliżyć. Pierwszy raz doprowadzili do wyrównania - po asie Butryna - na po 20. Co więcej, po chwili - po kolejnym asie, tym razem Sobańskiego, GKS prowadził 22:21, a kilka minut później cieszył się z wygranej pierwszej części.

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany i kibice oglądali walkę punkt za punkt. ZAKSA zaczęła budować przewagę od stanu 8:8. Kędzierzynianie uciekli na trzy "oczka" (12:9, 14:11), a z biegiem czasu udało im się odskoczyć jeszcze wyżej (19:13). W końcówce niespodzianki nie było - gospodarze pewnie dowieźli prowadzenie do końca i wygrali do 19.

W trzecim secie również początek był wyrównany (6:6), ale podobnie jak w poprzednim secie - gospodarze przyśpieszyli, zbudowali przewagę (12:8, 21:16) i pewnie wygrali, jeszcze wyżej niż poprzednio - do 18. W kolejnej odsłonie ZAKSA prowadziła już 7:3, ale po wziętym przez trenera GKS-u przerwie katowiczanie zaczęli grać lepiej i zbliżyli się na jeden punkt (11:10). Długo utrzymywała się walka punkt za punkt (17:16), ale w końcówce gospodarze odjechali i wygrali do 20.

ZAKSA wygrała więc po raz 13. w tym sezonie, ale na koncie ma 12 zwycięstw - w związku z wycofaniem się z rozgrywek Stoczni Szczecin, wynik spotkania z tym zespołem został anulowany.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:19, 25:18, 25:20)

ZAKSA: Śliwka, Bieniek, Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Kaczmarek oraz Zatorski (libero), Walawender, Jungiewicz, Koppers, Kalembka.

GKS: Rousseaux, Kohut, Butryn, Sobański, Krulicki, Komenda oraz Mariański (libero), Woch, Quiroga, Krzysiek, Fijałek, Depowski, Ogórek (libero).