środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Azimut Modena zbyt silny... Pierwsza porażka ZAKSY

19.12.2018 22:56 | 0 komentarzy | rafbl

Pierwsza porażka kędzierzynian w obecnym sezonie stała się faktem. Siatkarze ZAKSY walczyli jak równy z równym w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów z faworyzowanym Azimutem Modena, jednak okazała się minimalnie słabsza. W każdym z setów wynik rozstrzygał się w końcowych ich fazach jednak to gospodarze okazali się skuteczniejsi i zwyciężyli w czterech setach.

Azimut Modena zbyt silny... Pierwsza porażka ZAKSY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Źle środowe spotkanie rozpoczęli kędzierzyńscy siatkarze, którzy od początku musieli gonić wynik. Azimut szybko wypracował sobie cztery "oczka" przewagi (5:1). Przerwa na żądanie trenera ZAKSY - Andrei Gardiniego przyniosła skutek, czego efektem była poprawa gry gości, którzy zniwelowali straty do dwóch punktów (8:6). W dalszej fazie przyjezdni mozolnie odrabiali straty, czego efektem było doprowadzenie przez nich do remisu po 15. Gra od tego momentu wyrównała się, jednak Azimut wchodząc w decydującą fazę seta zdołał odskoczyć na dwa punkty (21:19) i zwyciężyć ostatecznie w tej partii do 23.

Druga odsłona początkowo miała wyrównany przebieg, jednak w dalszej fazie to kędzierzynianie przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i dzięki skutecznej grze wyszli na czteropunktowe prowadzenie (3:7). Błędu własne popełniane przez siatkarzy ZAKSY pozwoliły jednak odrobić straty zawodnikom z Modeny, którzy doprowadzili do remisu po 9. Od tego stanu przez dłuższy fragment gry wynik oscylował w granicach remisu, a żaden z zespołów nie potrafił zbudować sobie przewagi większej niż jeden punkt. Gospodarze podobnie jak w partii poprzedniej wchodząc w decydującą fazę seta ponownie wrzucili wyższy bieg, czego efektem była zbudowana przez nich trzypunktowa przewaga (23:20), której nie oddali do końca zwyciężając ostatecznie do 21.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli siatkarze ZAKSY, którzy prowadzili 1:4 i ich kilkupunktowa przewaga utrzymywała się przez następnych kilkanaście akcji. Siatkarze z Modeny zdołali doprowadzić do remisu po 11, jednak był to tylko chwilowy przestój w grze gości, którzy dzięki kapitalnej grze blokiem odbudowali trzypunktową przewagę (12:15), która z czasem wzrosła do sześciu punktów (16:22). Konsekwencja i skuteczność w grze przyjezdnych pozwoliła im na końcowy triumf w tej partii do 22, a tym samym przedłużenie szans na końcowe zwycięstwo.

W początkowym fragmencie czwartej partii żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie przewagi wyższej niż dwa "oczka". Siatkarze ZAKSY zdołali jednak wyjść na trzypunktowe prowadzenie (12:15) i utrzymywali je aż do stanu 18:21. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu po 22, jednak to kędzierzynianie, którzy prowadzili 23:34 jako pierwsi mieli okazję zakończyć tego seta. Sztuka ta nie udała im się jednak i tracąc trzy punkty z rzędu przegrali do 24, a całe spotkanie 3:1 doznając pierwszej porażki w sezonie.

Azimut Modena - ZAKSA Kędzierzyn Koźle  3:1 (25:23, 25:21, 22:25, 26:24)

Azimut: Christenson, Kaliberda, Anzani, Zaytsev, Urnaut, Holt oraz Rossini (libero), Bednorz, Pinali

ZAKSA: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Kaczmarek, Śliwka, Bieniel oraz Zatorski (libero), Wójtowicz, Walawender, Jungiewicz