środa, 24 lutego 2021

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

WAŻNE:

Wyjątkowa wigilia dla osób bezdomnych z kibicami GKS-u

28.12.2018 20:00 | 0 komentarzy | dud

W środę 19 grudnia tradycyjnie, jak co roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju zaprosił do wspólnego stołu wigilijnego osoby bezdomne, aby nikt podczas świąt nie poczuł się odrzucony. 

Wyjątkowa wigilia dla osób bezdomnych z kibicami GKS-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie pozwoliło uczestnikom oderwać się choć na chwilę od trosk codziennego życia i uroczyście rozpocząć okres Bożonarodzeniowy. Spotkania wigilijne dla podopiecznych OPS stały się już tradycją, a ich organizacja możliwa jest dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu osób. 

W uroczystości udział wzięło 25 osób bezdomnych z terenu miasta Jastrzębie-Zdrój.

Swoją obecnością spotkanie zaszczycili: z-ca Prezydenta Miasta – Robert Chojecki, wikary Parafii Św. Katarzyny ks. Andrzej Kotula oraz goście specjalni: kibice osiedla „Szóstka” oraz Zarząd Klubu Sportowego GKS Jastrzębie.

Z-ca Dyrektora OPS Monika Konieczny oraz Z-ca Prezydenta Miasta Robert Chojecki serdecznie powitali wszystkich przybyłych i złożyli im życzenia z okazji zbliżających się świąt. Wieczerza rozpoczęła się wspólną modlitwą, którą zainicjował ks. Andrzej Kotula. W nastrój świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wspólnie odśpiewane kolędy. Po modlitwie i życzeniach, wszyscy obecni podzielili się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia i wspólnie zjedli posiłek. Nie zabrakło miłych słów i wielu wzruszeń. Świąteczna atmosfera i ożywione rozmowy przy wigilijnym stole podkreślały wyjątkowość i potrzebę organizacji tego typu uroczystości. 

Każdy z podopiecznych ośrodka uczestniczący w kolacji po zakończeniu spotkania otrzymał paczkę – „wyjątkową” bo przekazaną przez Kibiców GKS-u „Bastion Szóstka” inicjatora akcji charytatywnej „Kibice na Szóstkę6” dla osób bezdomnych. Cała akcja polegała na zbiórce m.in. odzieży, obuwia, koców, środków czystości, żywności, słodyczy. Oprócz paczek do Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach akcji dostarczono mnóstwo odzieży, która w ten chłodny zimowy czas jest niezbędna osobom bezdomnym. Zebrane dary zostały przekazane osobom bezdomnym podczas kolacji wigilijnej. W tym miejscu należą się ogromne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję osobom, a w szczególności: inicjatorom całej akcji kibicom z Osiedla „Szóstka” oraz ich rodzinom i przyjaciołom, Zarządowi Klubu Sportowego GKS Jastrzębie, Fundacji Familia oraz sponsorom. 

Jest to pierwsza taka akcja zorganizowana wspólnie ze środowiskiem kibiców jednak podjęto rozmowy w sprawie stałej współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej z kibicami GKS-u w zakresie prowadzenia akcji charytatywnych na rzecz osób najbardziej potrzebujących.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl