Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Zwycięstwo JKH w Krakowie

02.01.2019 23:05 | 0 komentarzy | kozz

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie od zwycięstwa rozpoczęli nowy 2019 rok. Podopieczni Roberta Kalabera pokonali na wyjeździe Comarch Cracovię 4:1.

Zwycięstwo JKH w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Minęły zaledwie 73. sekundy od momentu, gdy krążek po raz pierwszy wylądował na tafli, a ekipa znad czeskiej granicy prowadziła już 1:0. Wynik otworzył kapitan, Radosław Nalewajka. Drugie trafienie to już dzieło Jana Homera. Na kolejną zmianę wyniku trzeba było poczekać prawie pół godziny. W 38. minucie kontaktowego gola dla Pasów zdobył niezawodny Stephan Csamango i za jego sprawą na tafli lodowiska przy ulicy Siedleckiego zrobiło się ciekawie. Walczący o powrót do meczu krakowianie popełnili w trzeciej tercji jednak błąd. Maciej Kruczek nieprzepisowo powstrzymywał szarżę Tomasza Kominka będącego sam na sam z bramkarzem Cracovii. Sędziowie podyktowali rzut karny, a egzekutorem okazał się Peter Fabusz. Gospodarze mimo niekorzystnego wyniku nie zamierzali ustąpić. Krakowianie dalej walczyli o korzystny rezultat, a ich determinację potwierdza wprowadzenie dodatkowego napastnika kosztem bramkarza. Michael Łuba zjechał z lodu, gdy na zegarze pozostawały 3. minuty i 34. sekundy do końca trzeciej tercji. Skutek tego zagrania był jednak odwrotny od zamierzonego. Do "pustaka" trafił Kamil Wróbel i zwycięstwo jastrzębian stało się faktem. W pierwszym meczu 2019 roku JKH GKS wygrał z Comarch Cracovią 4:1.

Kolejny mecz jastrzębianie mają rozegrać już 4 stycznia na Jastorze. JKH podejmie wtedy Orlika Opole, choć w mediach pojawiają się informacje, że ze względu na kłopoty finansowe, rywal chce przełożyć to spotkanie. Na chwilę obecną nie ma oficjalnej decyzji w tej kwestii.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

  • 0:1 - 01:13 - Radosław Nalewajka - Jakub Kubesz, Artiom Dubinin
  • 0:2 - 10:42 - Jan Homer - Tomasz Kominek, Artiom Dubinin
  • 1:2 - 37:11 - Stephan Csamango - Maciej Kruczek
  • 1:3 - 44:07 - Peter Fabusz (rzut karny)
  • 1:4 - 57:10 - Kamil Wróbel - Jan Sołtys (do pustej bramki)

Comarch Cracovia: Łuba (R. Kowalówka) - Kruczek, Sordon, Turtiainen, Domogała, Kapica - Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango - Kamieniew, Musioł, Kamiński, Zygmunt, Brynkus - Kisielewski, Jaracz, Svec, Bryniczka, Drzewiecki.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Homer, Lukaczik, Wróbel, Fabusz, Paś - Kubesz, Sulka, Kominek, Dubinin, R. Nalewajka - Michałowski, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kulas, Nahunko - Radzieńciak, Kantor, Jarosz, Sołtys, Wałęga.

Kary: 16:16 / Strzały: 23:26 / Widzów: 500.

Sędziowali: Przemysław Kępa (sędzia główny) oraz Marcin Młynarski, Szymon Urbańczyk (liniowi).

Trenerzy: Rudolf Rohaczek (Comarch Cracovia) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).

JKH GKS Jastrzębie