Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Sukces Justyny to nie jedyny raciborski akcent na Gali Mistrzów Sportu

06.01.2019 15:32 | 1 komentarz | kozz

Raciborska lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic zdobywając dwa złote medale w biegu na 400 metrów na Mistrzostwach Europy dała powód swoim fanom, żeby ci głosowali na nią w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na najlepszego sportowca w Polsce w 2018 roku. Sukces raciborzanki nie jest jednak jedynym na tej gali związanym z Raciborzem.

Sukces Justyny to nie jedyny raciborski akcent na Gali Mistrzów Sportu
Jakub Michalak z Bartoszem Kurkiem / fot. instagram.com/bigstiopa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze miejsce i tytuł sportowca roku trafił do Bartosza Kurka. Siatkarza, który poprowadził Reprezentację Polski do złotego medalu Mistrzostw Świata. Co ma wspólnego Bartosz Kurek z Raciborzem? Sam zawodnik nic, ale jego menadżerem jest raciborzanin Jakub Michalak z agencji Michalak Brothers.

- Można powiedzieć, że jest to delikatny raciborski akcent, ale to on został sportowcem roku, a ja jestem tylko jego menadżerem. Z Bartkiem współpracujemy od trzech lat. Spotkaliśmy się wówczas podczas finału Pucharu Polski we Wrocławiu. Powiedziałem wtedy, że mamy pomysł jak kontynuuować jego karierę i podjęliśmy współpracę - powiedział Jakub Michalak.

Michalak Brothers jest na rynku od blisko sześciu lat. Pod swoimi skrzydłami agencja ma wielu znakomitych siatkarzy jak np. Mateusza Bieńka, Jakuba Kochanowskiego, Grzegorza Łomacza, Damiana Wojtaszka i wspomnianego Bartosza Kurka.

- Trzymałem kciuki za sukces Bartka w plebiscycie. Głosowałem i wydawało mi się, że musi być w pierwszej trójce. Życzyliśmy sobie, żeby był pierwszy i się udało - skomentował J. Michalak.

Polscy siatkarze mają za sobą wspaniały okres, ale zdaniem Jakuba Michalaka najlepsze jeszcze nadejdzie. - Plan jest taki, żeby zdobyć medal Igrzysk Olimpijskich, po drodze dobrze wypaść na Mistrzostwach Europy. Myślę, że najbliższe lata powinny należeć do Reprezentacji Polski - ocenił raciborski menadżer.

Michalak jako raciborzanin odniósł się także do sukcesu Justyny Święty-Ersetic. - Czwarte miejsce Justyny to fantastyczna sprawa. Nie pamiętam kiedy ostatnio mieliśmy tak wysoko w plebiscycie przedstawiciela lekkiej atletyki, a w dodatku sportowca z Raciborza. Jestem dumny i szczęśliwy, że Justyna tak wysoko została sklasyfikowana. To znaczy, że jest ogromne zainteresowanie lekką atletyką na najwyższym poziomie i mam nadzieję, że w najbliższym okresie Justyna będzie mogła skonsumować to, co już osiągnęła i jednocześnie spoglądała na kolejne swoje cele - zakończył Jakub Michalak.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka