Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Sobek zostanie w Unii Racibórz

15.01.2019 12:00 | 0 komentarzy | kozz

16-letni Bogusław Sobek spędził tydzień na testach w ekstraklasowej Miedzi Legnica.

Sobek zostanie w Unii Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młody zawodnik raciborskiej Unii bardzo korzystnie zaprezentował się w rundzie jesiennej w rozgrywkach seniorskich 4 ligi. Miedź Legnica zaprosiła go na początku stycznia na testy. Sobek wrócił do Raciborza i w nim zostanie.

Jak się dowiedzieliśmy Miedź zaproponowała Unii półroczne wypożyczenie i później wykupienie. Zawodnik nie był jednak w stu procentach przekonany do przenosin, bo ze względu na swój wiek znalazłby się w drużynie juniorów Miedzi.

Po konsultacji z działaczami i trenerem Unii Sobek zdecydował się dalej rozwijać grając w seniorach w IV lidze. - Lepszym rozwiązaniem dla jego rozwoju będzie gra w piłce seniorskiej na poziomie czwartoligowym niż granie w juniorach zespołu z ekstraklasy - powiedział nam prezes Unii Racibórz, Jarosław Rachwalski.

Prezes Unii dodał jednak, że zawsze będzie zachęcał, żeby młodzi zawodnicy próbowali swych sił na najwyższym poziomie. - W klubie jest wielu zawodników, którzy mogą grać zawodowo - ocenił prezes Rachwalski.

Unia Racibórz szykuje się do zmagań w rundzie wiosennej, żeby poprawić pod okiem trenera Grzegorza Jakosza wynik z jesieni. Unia plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli IV ligi.