środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Po murawie w Rybniku biegało 35 milionów euro [WIDEO]

28.01.2019 10:23 | 0 komentarzy | kozz

Był kiedyś taki mecz na stadionie miejskim w Rybniku...

Po murawie w Rybniku biegało 35 milionów euro [WIDEO]
fot. Łukasz Kozik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

ROW zmierzył się wówczas z Zagłębiem Lubin, a jedną z bramek dla ekipy z Lubina strzelił będący ostatnio na ustach całego świata - Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski przeszedł przed kilkoma dniami z Genoi do słynnego AC Milan za 35 milionów euro. To najdroższy transfer polskiego piłkarza w historii.

W 2014 roku gdy Piątek grał jeszcze w barwach Zagłębia Lubin jego wartość była o wiele niższa. Gdy odchodził z Zagłębia do Cracovii szacowana jego wartość wynosiła 500 tysięcy euro. Jego kariera rozwinęła się bardzo mocno szczególnie w trakcie ostatniego roku. Piłkarz trafił z Cracovii do włoskiej Genoi (ok. 4 miliony euro). Następnie zadebiutował w reprezentacji Polski kierowanej przez Jerzego Brzęczka, w końcu stał się jednym z lepszych strzelców włoskiej Serie A, a teraz zadebiutował w wielkim AC Milan.

W Rybniku Krzysztof Piątek grał w 2014 roku. Wówczas w ramach Pucharu Polski jego Zagłębie Lubin przyjechało zmierzyć się z Energetykiem ROW Rybnik. Zagłębie wygrało 4:0, a Piątek strzelił właśnie czwartą bramkę dla klubu z Lubina. Napastnik pochodzi z Dzierżoniowa na Dolnym Śląsku.

Ciekawostkę o meczu z udziałem Piątka w Rybniku odszukał kibic ROW-u i AC Milan, Łukasz Kozik. Jego autorstwa jest też główne zdjęcie w artykule. W materiale wideo gol Krzysztofa Piątka nagrany przez nasze kamery 24 września 2014 roku.