Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Świetna gra Startu Pietrowice Wielkie w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek

Start Pietrowice Wielkie wygrał w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek i awansował do następnej fazy rozgrywek.

Świetna gra Startu Pietrowice Wielkie w 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek
fot. Start Pietrowice Wielkie

W miniony weekend w ośmiu miastach w Polsce odbywały się rozgrywki 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek. Po raz drugi w dziesięcioletniej historii do tego szczebla rozgrywek zakwalifikowały się piłkarki ręczne Startu. Drużyna z Pietrowic Wielkich rozegrała mecze w grupie H, w której znalazły się także zespoły UKPR Agrykola Warszawa, MKS Olimpia Nowy Sącz oraz gospodarz turnieju SPR Handball Rzeszów. Ekipa Joachima Wieczorka bez kompleksów przystąpiła do rywalizacji, choć ze względu na problemy zdrowotne trener miał do dyspozycji tylko 7 zawodniczek. Po fenomenalnej, a także w wielu momentach heroicznej walce pietrowiczanki dość niespodziewanie pokonały wszystkie rywalki i sensacyjnie zakwalifikowały się do kolejnej rundy rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Dla klubu z Pietrowic Wielkich to największy sukces w dotychczasowej historii.

Wyniki zawodów w Rzeszowie:

25 styczeń (piątek)

  • Start Pietrowice Wielkie – UKPR Agrykola Warszawa 31-24 (13-14)
  • SPR Handball Rzeszów – MKS Olimpia Nowy Sącz 27-30 (13-13)

26 styczeń (sobota)

  • MKS Olimpia Nowy Sącz – Start Pietrowice Wielkie 21-30 (10-15)
  • SPR Handball Rzeszów – UKPR Agrykola Warszawa 20-36 (10-18)

27 styczeń (niedziela)

  • UKPR Agrykola Warszawa – MKS Olimpia Nowy Sącz 26-25 (14-16)
  • SPR Handball Rzeszów – Start Pietrowice Wielkie 28-29 (16-14)

Tabela końcowa:

  1. Start Pietrowice Wielkie 9 pkt
  2. UKPR Agrykola Warszawa 6 pkt
  3. MKS Olimpia Nowy Sącz 3 pkt
  4. SPR Handball Rzeszów 0 pkt

Do następnej fazy rozgrywek awansowały dwa pierwsze zespoły.

W 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek na drodze Startu staną zespoły MKS Henri Liyod Brodnica, Roxa Lublin oraz SPR Olkusz. Turniej o wejście do najlepszej ósemki drużyn w tej kategorii wiekowej w Polsce odbędzie się w Brodnicy w dniach 8-10 lutego.

Drużynę z Pietrowic reprezentowały: Nicole Chmielewska, Nicole Gabryel, Dominika Wilczek, Sandra Poznańska, Marta Steuer, Natalia Czekała, Sandra Jokel.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].