Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Unia Turza w końcu zagrała i pokonała Rymer

04.02.2019 09:37 | 1 komentarz | kozz

Drużynie trenera Marcina Malinowskiego w końcu udało się rozegrać grę kontrolną przed zbliżającą się rundą wiosenną grupy III klasy okręgowej. Rywalem wicelidera okręgówki na boisku w Rybniku był tamtejszy Rymer, lider grupy II klasy okręgowej. Unia Turza Śląska wygrała 3:2.

Unia Turza w końcu zagrała i pokonała Rymer
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Unia Turza Śląska, która przygotowuje się pod skrzydłami nowego szkoleniowca jakim został legendarny piłkarz ekstraklasy Marcin Malinowski, zanotowała testmeczowy falstart. Przed tygodniem nie udało się rozegrać spotkania kontrolnego z czwartoligowym Płomieniem Połomia. W miniony weekend również było zagrożenie, że sparingu nie będzie, bo na mecz nie był w stanie zebrać się Naprzód 32 Syrynia. Unia Turza Śląska skorzystała zatem z luki jaką miał Rymer Rybnik, bo ten miał grać z LKS-em Krzyżanowice.

Pierwszą bramkę w sparingu zdobyli piłkarze z Turzy Śląskiej, a jej autorem był Arkadiusz Lalko, który głową skierował piłkę do bramki. Druga bramka padła kwadrans później, a na listę strzelców wpisał się asystujący przy pierwszej bramce Dariusz Pawlusiński. Do przerwy zespół trenera Malinowskiego prowadził 2:0. Po przerwie Rymer zdobył kontaktową bramkę. Gola zdobył Robert Sitko. Ten sam zawodnik przed końcem spotkania wyrównał wynik meczu i było 2:2. Unia rozstrzygnęła pojedynek na swoją korzyść, a bramkę na wagę zwycięstwa z rzutu karnego zdobył Dariusz Pawlusiński.

Rymer Rybnik - Unia Turza Śląska 2:3

Sitko 50., 86. - Lalko 15., Pawlusiński 32., 89.