Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Udany wyjazd gliwickich akademiczek

10.02.2019 18:03 | 0 komentarzy | rafbl

Pewne zwycięstwo w trzech setach odniosły w niedzielne popołudnie we Włocławku siatkarki gliwickiego AZS-u. Spotkanie odbyło się w ramach 24. kolejki rozgrywek o mistrzostwo I Ligi Kobiet.

Udany wyjazd gliwickich akademiczek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęły przyjezdne, które prowadziły 0:2. W kolejnych kilku akcjach dobrze dysponowane akademiczki powiększyły swoją przewagę do pięciu "oczek" (3:8). Gliwiczanki prowadzone przez trenera Wojciecha Czaplę utrzymywały w dalszej fazie partii bezpieczną przewagę, która wchodząc w decydujące fragmenty seta wzrosła do sześciu punktów (14:20). W końcówce lepiej prezentowały się siatkarki ze śląska, które wygrały ostatecznie do 16.

Drugiego seta od wysokiego sześciopunktowego prowadzenia rozpoczęły gliwiczanki (7:1). W dalszej fazie gry gospodynie wzięły się jednak za odrabianie strat, które w pewnym momencie sięgnęły zaledwie jednego punktu (10:11). Świetna zagrywka środkowej gliwickiego zespołu - Kateriny Osadchuk oraz konsekwencja w grze przyjezdnych pozwoliła im zdobyć osiem punktów z rzędu, co przełożyło się na ich bardzo wysokie prowadzenie (11:20). Końcowe fragmenty partii to kontynuacja świetnej gry akademiczek, które wygrały tego seta bardzo wysoko do 14.

Trzecią partię przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 2:5. W kolejnych akcjach gliwiczanki powiększyły przewagę do siedmiu punktów (7:14). Wydawać sie mogło, że akademiczki, które prowadziły 10:17 zmierzają do pewnej wygranej w tej partii jednak przestój w ich grze sprawił, że miejscowe doprowadziły do wyrównania po 18. Pięciopunktowa seria punktów jaką popisały się w końcówce podopieczne trenera Czapli pozwoliła im odbudować bezpieczną przewagę (18:23). Waleczne włocławianki nie poddały się jednak i od stanu 19:24 obroniły pięć piłek meczowych, jednak ostatnie słowo należało do AZS-u, który wygrał ostatecznie do 23, a całe spotkanie 0:3 zapisując na swoim koncie bardzo ważne trzy punkty.

WTS KDBS Bank Włocławek - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 0:3 (16:25, 14:25, 23:25)

WTS: Doktorska, Pietruszka, Jakubowska, Baidiuk, Pietrzyńska, Pachurka oraz Szuman (libero), Bielińska, Świderska, Pik

AZS: Woźniczka, Ciesielczyk, Osadchuk, Kowalczyk, Stroińska, Abramajtys oraz Piątek (libero), Elko (libero), Nowak