Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Juniorki z Wodzisławia zagrają w finale Mistrzostw Polski

11.02.2019 11:49 | 1 komentarz | dud

Duży sukces odniosła najmłodsza drużyna wodzisławskiego klubu na rozegranych w Głogówku półfinałach Mistrzostw Polski.

Juniorki z Wodzisławia zagrają w finale Mistrzostw Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drużyna U14 dowodzona przez trenera Wojciecha Glenca zajęła pierwsze miejsce w tym turnieju i awansowała do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 2-3 marca w Warszawie. Tym samym zespół SWD znalazł się w gronie 12 najlepszych drużyn piłkarskich w Polsce. Warto dodać, że jest to już drugi awans do finałów MP w tym roku – jako pierwsza w tym ekskluzywnym gronie zaprezentowała się drużyna juniorek U16 (zajęła 10 miejsce w kraju). Sukces wodzisławianek jest tym większy, że to dopiero pierwszy sezon, w którym dziewczyny postanowiły w zimie rozgrywać mecze futsalu– są więc absolutnymi debiutantkami w tej zyskującej sobie coraz większą popularność dyscyplinie sportowej.

Turniej w Głogówku nie był łatwy. Szyki trenerowi Glencowi pomieszały z pewnością niedyspozycje dwóch podstawowych zawodniczek: kontuzja Soni Nierychło i choroba Roksany Kryspin. SWD musiało się mierzyć m.in. ze zwycięzcami grup ćwierćfinałowych: Rolnikiem Głogówek i KSB Lędziny. Mecz z Lędzinami był niezwykle zacięty. W podstawowej piątce na boisku znalazły się: Dominika Komajda, Kasia Psota, Katja Skupień, Judyta Brzychcy i Nicole Jendrzejczyk. Decydujący o zwycięstwie cios zadała dwie minuty przed końcem Nicole Jendrzejczyk, nowy nabytek wodzisławskiego klubu, grająca na trawie w barwach Unii Racibórz, znakomita zawodniczka regularnie powoływana do reprezentacji Śląska U14 i ocierająca się o kadrę narodową. Nicole zagrała znakomity turniej i zdecydowanie zasłużyła na miano najlepszej zawodniczki w wodzisławskim teamie.

Drugi mecz z utytułowaną w piłce halowej drużyną gospodarzy udał się najmniej, choć do przerwy zespół przeważał i  zmarnował aż trzy stuprocentowe szanse na objęcie prowadzenia. Rolniczki w drugiej połowie strzeliły gola, dziewczynom SWD nie udało się już wyrównać.

Decydujący mecz o awansie dziewczyny rozegrały z najlepszą drużyną województwa lubuskiego: MUKS Kostrzyn nad Odrą. Zespół z Kostrzyna miał dwa punkty na koncie po remisach z Lędzinami i z Głogówkiem, tak więc był to mecz o wszystko dla obydwu drużyn. SWD zagrało znakomicie, do przerwy było 1:0 po bramce Nicole Jendrzejczyk. Druga połowa zaczęła się od trochę przypadkowej bramki dla Kostrzyna, ale po chwili ponownie strzeliła Jendrzejczyk, a na 3:1 podwyższyła Katja Skupień po dwójkowej akcji i asyście Jendrzejczyk.

Awans wywalczyły: Dominika Komajda, Zuzia Przeciszewska, Kinga Przeciszewska, Kasia Psota, Sonia Nierychło, Nicole Jendrzejczyk, Ola Szypuła, Katja Skupień, Roksana Kryspin i Judyta Brzychcy.

Oprócz SWD do finałów awansowały również z drugiego miejsca KSB Lędziny, które pokonały w ostatnim meczu Rolnika Głogówek 3:0.

Tabela:

  1. SWD Wodzisław Śląski 
  2. KSB Lędziny 
  3. Rolnik Głogówek 
  4. MUKS Kostrzyn 

Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl