Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

ZAKSA wygrywa i liczy się w walce o awans

13.02.2019 22:14 | 0 komentarzy | rafbl

Trzech setów potrzebowali siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle do zwycięstwa w meczu 5. kolejki rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów z najsłabszym zespołem grupy B - ČEZ Karlovarsko. Wygrana pozwoliła zachować kędzierzynianom realną szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek.

ZAKSA wygrywa i liczy się w walce o awans
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Środowe spotkanie dobrze rozpoczęli kędzierzynianie, którzy od początku wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie (2:5). Błędy własne zawodników ZAKSY pozwoliły jednak przeciwnikom na odrobienie start i doprowadzenie do remisu po 5. Poprawa gry przyjezdnych pozwoliła im jednak szybko odbudować przewagę, która sięgnęła czterech "oczek" (7:11). W dalszej fazie gry skutecznie grający goście jeszcze bardziej powiększyli przewagę, która wchodząc w decydującą fazę seta sięgnęła siedmiu punktów (12:19). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i ZAKSA pewnie triumfowała do 19.

Druga partia miała początkowo wyrównany przebieg, jednak jako pierwsi przewagę osiągnęli goście, którzy prowadzili 4:6. Gospodarze szybko wyrównali doprowadzając do remisu po 8. Coraz lepiej grający siatkarze z Kralovych Var zdołali zbudować sobie trzypunktową przewagę (13:10). ZAKSA prowadzona przez trenera Andreę Gardiniego wzięła się za odrabianie strat i doprowadziła do remisu po 15. W decydujących fragmentach partii wynik oscylował w graniach remisu, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowali kędzierzynianie, którzy zwyciężyli do 23 obejmując prowadzenie w meczu 0:2.

Od trzypunktowego prowadzenia (0:3) trzeciego seta rozpoczęli goście. Gospodarze nie byli w stanie poradzić sobie ze skuteczną i konsekwentną grą kędzierzynian, którzy w dalszym fragmencie partii powiększyli prowadzenie do sześciu "oczek" (8:14). ZAKSA utrzymywała bezpieczną kilkupunktową przewagę, która w decydującym fragmencie tej odsłony sięgnęła siedmiu punktów (14:21). Ostatecznie siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zwyciężyli wysoko do 18, a w całym spotkaniu 0:3 odnosząc trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Kędzierzynianie zajmują obecnie w grupie 2. miejsce. O losach awansu do kolejnej rundy zadecyduje spotkanie ostatniej kolejki Ligi Mistrzów, w którym ZAKSA 27 lutego o godzinie 20:30 na wyjeździe zmierzy się z Cucine Lube Civitanova.

ČEZ Karlovarsko - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 23:25, 18:25)

ČEZ: Rejlak, Zmrhal, Patocka, van Haarlem, Vasina, Beer oraz Pfeffer (libero), Dzavoronok, Penrose, Wiese

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Wiśniewski, Shaw, Szymura, Bieniek oraz Zatorski (libero), Stępień, Koppers