Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mikołaj Tomczak i Zuzanna Adamczyk mistrzami Raciborza w szachach

Przez tydzień trwał XIX Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Raciborza.

Mikołaj Tomczak i Zuzanna Adamczyk mistrzami Raciborza w szachach
fot. Silesia Racibórz

Tegoroczna edycja zawodów zgromadziła rekordowo wielu zawodników - aż 118. W turnieju wzięli udział szachiści z Polski, Czech i Ukrainy. Nie brakło również graczy z tytułami międzynarodowymi - w tym dwóch arcymistrzów.

Zawody odbyły się tradycyjnie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Rozgrywane były systemem szwajcarskim, tempem P90’+30”/pos. na dystansie 9 rund.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Mikołaj Tomczak z TS Wisła Kraków, który wyprzedził Ukraińców Li Min Penga i Michała Simanczewa.

Klasyfikację kobiet wygrała Zuzanna Adamczyk z UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój, a najlepszym zawodnikiem z Raciborza okazał się Kacper Polok.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].