Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Turza Śląska w końcu zagrała z Płomieniem Połomia

Piłkarze z Turzy Śląskiej mieli się zmierzyć z Płomieniem Połomia na początku gier kontrolnych. Wtedy do sparingu nie doszło, bo kadra Płomienia była w rozsypce. W środę udało się rozegrać mecz sparingowy pomiędzy tymi drużynami, aczkolwiek tym razem to Unia nie zagrała w pełnym składzie. Spotkanie rozegrane w Nieboczowach zakończyło się remisem 2:2. 

Unia Turza Śląska w końcu zagrała z Płomieniem Połomia

Rezultat meczu został ustalony już po 22 minutach gry, a później choć oba zespoły miały swoje szanse, bramki już nie padły. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Mirosława Szwargi. W 12. minucie strata piłki w środkowej strefie boiska poskutkowała akcją Pawła Sękowskiego, który po krótkim prowadzeniu piłki zagrał do nadbiegającego Wojciecha Łaskiego, a ten płaskim strzałem po „długim” rogu pokonał Tomasza Lewandowskiego. W 17. minucie Marek Gładkowski prostopadłym podaniem uruchomił na lewym skrzydle Piotra Glenca, ten dośrodkował w pole karne gdzie czyhał już niepilnowany Dawid Hanzel i z bliska pokonał golkipera Płomienia. Minutę później unici już prowadzili, bowiem technicznym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się testowany zawodnik z Ukrainy i piłka przelobowała wysuniętego na 5 metr bramkarza Połomi. Unici zbyt długo nie cieszyli się z prowadzenia, bo we wspomnianej 22 minucie Jan Krupiński sfaulował w polu karnym Sękowskiego, a sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny.

W obu zespołach zabrakło kilku zawodników z nominalnie pierwszej jedenastki, w Unii nie grali m.in. Kamil Kuczok i jego imiennik Kostecki, a w Płomieniu Łukasz Matuszek i Konrad Cieślak.

KS Płomień Połomia - KS Unia Turza Śląska 2:2 (2:2)

Łaski 12., Sękowski 22.-k. - Hanzel 17., zawodnik testowany 18.

Płomień: Łukasz Tecław - Paweł Szczeciński, Daniel Lubszczyk, Adam Ucher, Daniel Wawrziczek - Arkadiusz Kindalski, zawodnik testowany, Karol Szypuła, Łukasz Sitek, Wojciech Łaski - Paweł Sękowski. W drugiej połowie grali też: Daniel Antończyk, Dariusz Husarz, Bartosz Łyczko. Trener: Mirosław Szwarga

Unia: I połowa: Tomasz Lewandowski - Jan Krupiński, Kacper Krupiński, Piotr Glenc - Dawid Pawlusiński, Paweł Staniczek, Dariusz Pawlusiński, Marek Gładkowski, zawodnik testowany - Dawid Hanzel.

II połowa: Kamil Główka - Robert Maryniok, Arkadiusz Lalko, Kacper Krupiński, Piotr Glenc - Dawid Pawlusiński, Marcin Malinowski, Dariusz Pawlusiński, Marek Gładkowski, zawodnik testowany - Dawid Hanzel. Trener: Marcin Malinowski

W trakcie drugiej połowy w 63 min. Hanzela zastąpił Bartosz Suszek, w 69 min. za Kacpra Krupińskiego wszedł Jan Krupiński, a Dariusza Pawlusińskiego zastąpił Staniczek i w 72 min. za Gładkowskiego pojawił się na murawie Mikołaj Knopek.


Unia Turza Śl.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~BrawoPołomia (188.137. * .235) 24.02.2019 05:22

dzik22
Wy w tej Połomii macie zawsze jakies wypadki przy pracy. Nie interesuje mnie ilu zawodników grało z kadry pierwszej drużyny, a ilu z rezerw, przegraliście 8:0 (według informacji Waszych przeciwników) w Ruptawie pod szyldem Płomień Połomia. Lepiej wcale tych wyników nie podawajcie, bo to nie ma sensu. Częste i wysokie porażki dla Was nie istnieją, a wybiórcze podchodzenie do tematu to Wasza specjalność. Drugiego tak żenującego klubu na tym poziomie nie ma.

~Dzik22 (83.26. * .14) 23.02.2019 13:48

Czlowieczku brawpolomia nie Masz pojęcia o wydarzenia w KS PŁOMIEŃ POŁOMIA 5 1 porażka z krzyzanowicami to wypadek przy pracy A z Ruptawa to nie 8 0 tylko 6 0 i to graly rezerwy płomienia tyle w temacie

~BrawoPołomia (5.173. * .211) 21.02.2019 11:24

Połomia to najdziwniejszy klub w regionie, organizacyjnie i wizerunkowo nie dorósł nawet do okregówki, a jest w 4 lidze. O porażkach w sparingach z Krzyżanowicami 1:5 i Ruptawą 0:8 na swojej stronie facebookowej nie piszą, uznali jak to w Połomii że mecze się nie odbyły. Jak wygrali jednak z Marklowicami i teraz zremisowali z Turzą to oczywiście wszyscy o tym przeczytać możemy. Żenada.