Poniedziałek, 23 września 2019

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Australijczyk w ROW-ie

28.02.2019 16:58 | 0 komentarzy | kozz

Na najbliższy sezon z ROW-em Rybnik związał się młody, perspektywiczny żużlowiec - Nick Morris.

Australijczyk w ROW-ie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Poszukiwaliśmy jeszcze dodatkowego wzmocnienia naszej formacji seniorskiej i stąd decyzja o zakontraktowanie Nicka. To ambitny zawodnik, który doskonale wie o co ROW pojedzie w tym sezonie i jest zdeterminowany, żeby pomóc nam w walce o awans - mówi Krzysztof Mrozek, prezes KS ROW Rybnik.

Nick Morris to jeden z bardziej perspektywicznych Australijczyków. Był trzecim zawodnikiem Stali w sezonie 2018 i walnie przyczynił się do wygrania 2. Ligi Żużlowej i awansu do Nice 1. LŻ. Po tym jak ekipa Stali nie dostała licencji na starty, poszukiwał nowego klubu w Polsce. Rozmowy z działaczami z Rybnika przebiegały dość sprawnie.

Morris urodził się 7 czerwca 1994 roku w stolicy Australii - Canberze. Ten chłopak dość szybko zwrócił na siebie uwagę, stąd już jako 16-latek przeniósł się do Wielkiej Brytanii. Pierwszy kontrakt podpisał w 2010 roku z Buxton Hitmen, drużyną występującą w National League (trzeci szczebel rozgrywek). Później wiązał się też z Glasgow Tigers, Coventry Bees, Swindon Robins. W Polsce reprezentował barwy Sparty Wrocław oraz Stali Rzeszów.

ROW Rybnik