Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Turza Śląska ponownie ograła Rymer Rybnik

W Rybniku rozegrano mecz sparingowy pomiędzy drużynami z czołówki katowickich klas okręgowych. Podobnie jak przed niespełna miesiącem Unia Turza Śląska pokonała Rymer 3:2. Mecz zakończył się takim samym rezultatem jak w pierwszym starciu obu zespołów 2 lutego, choć przebieg gry był nieco inny.

Unia Turza Śląska ponownie ograła Rymer Rybnik

W 22. minucie padł pierwszy gol. Arkadiusz Lalko świetnym podaniem obsłużył niepilnowanego w polu karnym Hanzela, a ten pewnie wykorzystał „setkę”. Unici nie zbyt długo cieszyli się z prowadzenia, bowiem prosty błąd przytrafił się dobrze broniącemu przez całe spotkanie Lewandowskiemu, który wypuścił z rąk piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, a z prezentu skorzystał Dariusz Odon i bez problemów doprowadził do wyrównania. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

W 61. minucie defensorzy Unii nie upilnowali w polu karnym Semeniuka i ten strzałem w „długi róg” pokonał Lewandowskiego. W 72. minucie wyrównał Jan Krupiński, który głową trafił po rzucie rożnym wykonywanym przez Dariusza Pawlusińskiego. W 77. minucie swojego drugiego gola w zimowych sparingach zdobył Bartosz Suszek, który z bliska wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Gładkowskiego, którego z kolei kapitalnym podaniem na prawym skrzydle uruchomił Lalko.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i turzanie po raz drugi tej zimy wygrali w sparingu z Rymerem Rybnik 3:2.

Oba zespoły nie grały w pełnych składach, u gospodarzy zabrakło m.in. Oleksandra Szeweluchina i Przemysława Pitrego, a u unitów nie grali kontuzjowany Kamil Kostecki, chorzy Kamil Główka i Mikołaj Szewczyk oraz przebywający za granicą Oskar Stanik. Już na początku spotkania z drobnym urazem boisko opuścić musiał Kacper Krupiński, a w drugiej połowie krótko grał także ukraiński pomocnik, którego dopadły kłopoty żołądkowe.

KS Rymer Rybnik - KS Unia Turza Śląska 2:3 (1:1)

Odon 28., Semeniuk 61. - Hanzel 22., J. Krupiński 72., Suszek 77.


Unia Turza Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].