Czwartek, 20 stycznia 2022

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Hat-trick Tomasza Czecha. GSF pokonał Odrę

10.03.2019 11:27 | 0 komentarzy | kozz

Gliwiczanie odparli kolejny atak rywali i obronili fotel lidera pierwszej ligi futsalu. GSF Gliwice pokonał na wyjeździe Odrę Opole 4:2.

Hat-trick Tomasza Czecha. GSF pokonał Odrę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół z Gliwic dąży do wyznaczonego celu jakim jest awans do ekstraklasy futsalu. Tym razem na przeszkodzie postarała stanąć dołująca w tabeli I ligi Odra Opole. Rywal gliwiczan okazał się bardzo wymagający i już w 9. minucie prowadził po bramce Adama Kroka. Po pięciu minutach odpowiedział Tomasz Czech wyrównując wynik rywalizacji na 1:1. Remis utrzymał się do przerwy, ale po niej to znów niżej notowani gospodarze objęli prowadzenie. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Przemysław Osuchowski i było 2:1 dla Odry. Wszystko w swoje ręce, a w tym przypadku nogi wziął Czech, który ponownie wyrównał stan meczu na 2:2, a kilka minut później dał prowadzenie drużynie GSF, kompletując hat-tricka. Wynik na 4:2 dla GSF ustalił Dominik Wilk. 

Gliwickie Stowarzyszenie Futsalu dzięki wygranej utrzymuje pozycję lidera. Ma 7 punktów przewagi nad drugimi Polkowicami, ale wicelider ma dwa mecze mniej od gliwickiego zespołu. Walka o awans wciąż trwa, a do końca sezonu gliwiczanom pozostało rozegranie jeszcze czterech meczów.

Odra Opole - GSF 2:4 (1:1)

Krok 9., Osuchowski 25. - Czech 14., 30., 35., Wilk 36.

FK Odra Opole: Bartłomiej Krzywicki, Adam Krok, Mateusz Krzymiński, Przemysław Osuchowski, Jura Khomonchak oraz Maciej Miga, Łukasz Tosik, Bartosz Konieczny, Thomas Skowronek, Mateusz Jaskólski, Mateusz Bagiński. Trener: Marcin Waniczek.

GSF Gliwice: Łukasz Groszak, Tomasz Czech, Tomasz Lutecki, Amadeusz Pasierb, Dominik Wilk oraz Oskar Banasiak, Szymon Cichy, Zbigniew Mirga, Michał Cygnarowski, Łukasz Bogdziewicz, Piotr Paul, Michał Rabiej, Mateusz Szyszko, Jakub Węgiel. Trener: Tomasz Ulfik.