Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Grał w ROW-ie Rybnik. W tym sezonie dwunasty raz z czystym kontem

10.03.2019 22:41 | 0 komentarzy | kozz

Daniel Kajzer strzegł bramki rybnickiego ROW-u przez pięć sezonów. Teraz notuje fantastyczne występy w lidze bułgarskiej. W 25. kolejkach trwającego sezonu aż 12 razy zachował czyste konto.

Grał w ROW-ie Rybnik. W tym sezonie dwunasty raz z czystym kontem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kajzer grał w Energetyku ROW Rybnik, następnie po zmianie nazwy w ROW 1964 Rybnik w latach 2012-17. Rozegrał ponad 100 meczów, ale nikt z polskiej ekstraklasy nie zwrócił uwagi na bramkarza ROW-u. Później odszedł do bułgarskiej ekstraklasy (Parva Liga) by reprezentować barwy Botewu Płowdiw. W tym sezonie jest podstawowym bramkarzem czwartej siły w Bułgarii. W 25 meczach aż dwunastokrotnie zachował czyste konto. Łącznie 20 razy wyciągał piłkę z siatki z czego cztery razy w przegranym meczu z Lewskim Sofia 1:4. W czernastozespołowej lidze, klub Polaka zajmuje czwarte miejsce ze stratą 15 punktów do lidera Łudogorca Razgrad i 7 punktów do Lewskiego, który zajmuje trzecie miejsce. 

Czwarte miejsce zajmowane przez Botew daje jednak przepustkę do europejskich pucharów, dzięki czemu były bramkarz ROW-u może mieć okazję do pokazania się szerszej publiczności. 

Urodzony w Tarnowskich Górach 27-letni Kajzer przygodę z piłką zaczynał w Slavii Ruda Śląska i młodzieżowych drużynach Górnika Zabrze.