Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Górnik Radlin przegrał i stracił szansę na awans

13.03.2019 17:03 | 0 komentarzy | rafbl

Wygraną gości w trzech setach zakończyło się rozegrane we wtorek zaległe spotkanie I Ligi Śląskiej pomiędzy Górnikiem Radlin i AZS-em 2020 Częstochowa, które we wtorkowe popołudnie odbyło się w Radlinie. Gospodarze byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę tylko w końcówce trzeciej odsłony.

Górnik Radlin przegrał i stracił szansę na awans
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początkowe akcje wtorkowego meczu miały wyrównany przebieg, jednak z czasem przewagę osiągnęli przyjezdni, którzy wyszli na czteropunktowe prowadzenie (3:7). Górnik starał się odrobić straty jednak goście dzięki konsekwentnej grze nie pozwolili im się zbliżyć na mniej niż dwa "oczka" (12:14). Dwie serie punktów w wykonaniu zawodników z Częstochowy pozwoliły im wchodząc w decydującą fazę seta powiększyć przewagę do sześciu punktów (14:20). W końcówce radlinianie nie byli w stanie rywalizować jak równy z równym i przegrali ostatecznie wyraźnie do 15.

Druga partia to od początku kontynuacja bardzo dobrej gry siatkarzy spod Jasnej Góry, którzy szybko wypracowali sobie bardzo wysokie ośmiopunktowe prowadzenie (2:10). Bezradni gospodarze prowadzeni przez trenera Marka Przybysza nie byli w stanie nawiązać walki z bardzo dobrze grającymi rywalami i wchodząc w decydującą fazę gry przegrywali aż dwunastoma punktami (8:20). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i miejscowi przegrali bardzo wysoko do 12.

Trzeci set w początkowej fazie to wyrównana gra obu zespołów, jednak to przyjezdni ponownie tego dnia zdołali odskoczyć wychodząc na czteropunktowe prowadzenie (6:10). W dalszej fazie seta AZS powiększył przewagę do sześciu "oczek" (10:16) i wydawać sie mogło, że pewnie zwyciężą. Tak się jednak nie stało. Waleczni radlinianie wchodząc w decydującą fazę seta wyszli na prowadzenie 20:17 wychodząc na najwyższe tego dnia prowadzenie. W samej końcówce gospodarze prowadzili 24:22, jednak nie wykorzystali dwóch okazji do skończenia seta i przegrali ostatecznie do 24, a całe spotkanie 0:3.

Porażka sprawiła, że na dwie kolejki przed końcem Górnik stracił szansę na miejsce w czołowej dwójce I Ligi Śląskiej, które gwarantuje możliwość walki o awans do II Ligi.

SK Górnik Radlin - Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 0:3 (15:25, 12:25, 24:26)

Górnik: Konsek, Walawski, Ferdyan, Boduch, Konieczny K., Gardyan oraz Skupień (libero), Szafranek, Dzido, Komorek, Szymiczek

AZS: Gemborys, Pachurka, Sochaczewski, Borkowski, Jarmołowski, Janczyk oraz Gaj (libero), Holesz (libero), Werbiński, Szczygioł, Głąb