środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Zmiennik mistrza zostaje w Jastrzębskim Węglu

14.03.2019 09:33 | 0 komentarzy | adi

Jastrzębski Węgiel przedłużył umowę na kolejny sezon z atakującym Jakubem Buckim.

Zmiennik mistrza zostaje w Jastrzębskim Węglu
Fot. jastrzebskiwegiel.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Jest to bardzo dobra informacja dla naszego klubu. Przede wszystkim dlatego, że - jak wiemy - nie jest łatwo o wartościowego drugiego atakującego przy nazwisku Dawid Konarski. Kuba podjął to wyzwanie w tym sezonie i swoją postawą na boisku udowodnił, że może być godnym następcą dla dwukrotnego mistrza świata. Dlatego cieszę się, że będzie on reprezentował barwy naszego klubu także w kolejnym sezonie – przyznaje Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla.

Bucki trafił do Jastrzębskiego Węgla przed obecnym sezonem z BBTS-u Bielsko-Biała. Podobnie jak w poprzednim klubie, zawodnik jest tylko zmiennikiem. Najlepiej zaprezentował się w spotkaniu z PGE Skrą Bełchatów, w którym zdobył 21 punktów i został wybrany MVP meczu. - Przyjście do Jastrzębskiego Węgla traktowałem jako sprawdzian, czy dam radę funkcjonować w tak dobrym zespole. Myślę, że póki co zdałem ten egzamin. Zostaję w drużynie, z czego bardzo się cieszę – mówi 31-latek.

Z decyzji cieszy się też trener JW Roberto Santilli. - To perfekcyjny gracz, jeśli chodzi o swoją rolę w zespole. Koleżeński, pracowity na treningach, mogę się o nim wypowiadać wyłącznie w superlatywach. Ilekroć jesteśmy w potrzebie, on wchodzi na boisku i robi swoje. Pod tym względem nie mógłbym sobie wymarzyć lepszego zawodnika – uważa.