Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

Zawodnik GKS-u: Derby są najważniejsze!

14.03.2019 09:50 | 0 komentarzy | adi

W najbliższą sobotę GKS Jastrzębie podejmie na własnym boisku GKS Katowice. Piłkarze nie ukrywają, że to jeden z najważniejszych meczów w sezonie.

Zawodnik GKS-u: Derby są najważniejsze!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poprzedniej kolejce GKS nie spisał się najlepiej w wyjazdowym spotkaniu z Chrobrym Głogów i zanotował porażkę. Wystarczy powiedzieć, że jastrzębianie oddali tylko jeden celny strzał. Nie dziwią więc słabe noty i bura od sztabu szkoleniowego. - Ciężko być zadowolonym po takim meczu. Trener ma rację i nie ma co dyskutować – graliśmy po prostu słabo. Nie umieliśmy się utrzymać dłużej przy piłce, przytrafiały się łatwe straty, co napędzało przeciwników do ataków - przyznaje Dominik Kulawiak.

W sobotę nadarzy się idealna okazja do rehabilitacji. Do Jastrzębia-Zdroju przyjedzie GKS Katowice. Kulawiak wie, jak smakują derby. Nie tylko z poziomu murawy. - Wiadomo, że każdy mecz jest ważny i w każdym gramy o trzy punkty, ale nie ma co ukrywać, że derby są najważniejsze zarówno dla nas, zawodników, jak i dla kibiców. Na takie mecze, jak te z GKS-em Katowice, czeka się z wielką niecierpliwością. Kilkanaście lat temu, gdy chodziłem na mecze przy Harcerskiej jako kibic, właśnie takie spotkania, jak te zbliżające się, czyli spotkania derbowe, budziły największe emocje zarówno na boisku, jak i na trybunach - mówi piłkarz.

Początek derbów w sobotę o 17:00.