Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Sokół odleciał wodzisławskiej Zorzy

17.03.2019 23:19 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w niedzielne przedpołudnie w Wodzisławiu Śląskim zaległym spotkaniu I Ligi Śląskiej Kobiet miejscowy MKS Zorza podejmował trzeci zespół ligowej tabeli - UKS Sokół `43 Katowice. Górą w trzech setach okazały się przyjezdne.

Sokół odleciał wodzisławskiej Zorzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W premierowej odsłonie od początku lepiej prezentowały się przyjezdne, które dzięki konsekwentnej i skutecznej grze zdołały wygrać pewnie do 19. Druga partia okazała sie najbardziej emocjonującą. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie bezpiecznej przewagi i losy seta rozstrzygały się w końcówce. W tej gospodynie miały w górze piłkę setową, jednak nie wykorzystały jej i przegrały ostatecznie na przewagi do 25. W trzecim secie wodzisławianki prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę nie były w stanie odwrócić losów spotkania. Przegrały one do 23, a całe spotkanie 0:3 notując drugą porażkę w ciągu trzech dni. W kończących się rozgrywkach Zorzy zostało do rozegrania jeszcze jedno spotkanie.

W czasie meczu w hali w Wodzisławiu Śląskim kibice mogli zobaczyć puchar Mistrzów Świata, który reprezentacja Polski zdobyła podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Bułgarii i we Włoszech.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - UKS Sokół `43 Katowice 0:3 (19:25, 25:27, 23:25)

Zorza: Mika, Babińska, Świsulska, Jagła, Bierza, Mularska oraz Szlązak (libero), Bazan

Sokół: Komorowska, Rusek, Włosek, Piłat, Olesińska, Skowrońska oraz Piegsa (libero), Słomiany (libero), Bryl, Prus