Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kto teraz rządzi Odrą Wodzisław? Są duże zmiany!

W maju 2018 roku nastąpiły solidne zmiany w klubie z Wodzisławia Śląskiego. Na zwołanej konferencji przedstawiono nową prezes, Izabelę Andrzejczyk, a dyrektorem sportowym został Sebastian Paulus. Kilka dni temu w Odrze wybrano nowe władze, a dotychczasowym podziękowano za pracę włożoną na rzecz klubu.

Kto teraz rządzi Odrą Wodzisław? Są duże zmiany!
W spotkaniu z nowym sponsorem uczestniczył obecny prezes klubu Grzegorz Smiatek wraz z menadżerem Jorgem Fusterem Mollą ściśle współpracującym na linii Levante-Odra Wodzisław. / fot. Odra Wodzisław
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Ankieta

Czy Odra Wodzisław awansuje w tym sezonie do IV ligi?
Zobacz więcej

O ile prezes Andrzejczyk nie była zbyt często widywana na meczach, o tyle Sebastian Paulus, czy wiceprezes Patryk Gruszka jak najbardziej byli częstymi gośćmi. Ten ostatni nawet przed dwoma miesiącami był główną postacią podczas podpisywania umowy partnerskiej Odry z hiszpańskim Levante UD. Nikogo z wyżej wymienionych osób nie ma już w klubie. - Nikt z poprzednich władz nie pracuje już w klubie, pomagają w sposób nieoficjalny, na mniejszą skalę, a rozstanie nastąpiło w przyjacielskiej atmosferze - tłumaczy nam II trener Odry Wodzisław, wyznaczony przez klub do kontaktu z mediami, Adam Burek.

A więc kto teraz oficjalnie kieruje Odrą? Klub z Wodzisławia Śląskiego o zmianach w zarządzie poinformował tuż przed podpisywaniem umowy sponsorskiej z jednym z zakładów bukmacherskich. - Po ogromnych zmianach w naszym klubie robimy kolejny krok. Odra Wodzisław podpisała umowę sponsoringową ze znanymi zakładami bukmacherskimi. W spotkaniu z nowym sponsorem uczestniczył obecny prezes klubu Grzegorz Smiatek wraz z menadżerem Jorgem Fusterem Mollą ściśle współpracującym na linii Levante-Odra Wodzisław. Umowa będzie obowiązywać do końca obecnego roku z możliwością przedłużenia. Dziękujemy za okazane zaufanie i liczymy na owocną współpracę - czytaliśmy w komunikacie opublikowanym przez Odrę na jednym z portali społecznościowych.

Podpytaliśmy w klubie zatem kto teraz zarządza wodzisławskim klubem, który zdaje się wstawać z kolan. - Praca nad prawnymi zmianami w strukturach zarządzających klubu trwała od początku aktualnego sezonu, stąd jesteśmy niezwykle zadowoleni, że planowane zmiany zostały dokonane. To ogromny krok naprzód w aktualnej historii klubu. Powodem zmian było odzyskanie całkowitej kontroli nad klubem, w celu posiadania narzędzi do jego maksymalnego wzrostu. Ma to związek z KRS i poprzednimi władzami, stąd wybraliśmy nowy zarząd - powiedział nam A. Burek.

Nowym prezesem został zatem Grzegorz Smiatek, który podczas ostatniego meczu Odry Wodzisław w protokole meczowym widniał jako trener bramkarzy. On też podpisywał umowę z zakładami bukmacherskimi. - W nowym zarządzie są ludzie związani z klubem i codziennie mu oddani, ludzie którzy mają realny wpływ na rozwój klubu - tłumaczy trener Burek.

Prezesem został Grzegorz Smiatek. Członkiem zarządu klubu - Mateusz Kamiński, ściśle związany ze środowiskiem kibiców, którzy są dla klubu bardzo ważni.

Dyrektorem sportowym został Jacek Gorczyca, który oprócz pracy w sztabie szkoleniowym odpowiada w klubie również za wiele istotnych spraw organizacyjnych i strukturalnych, a dyrektorem ds. marketingu jest Łukasz Pisarek.

- Jako klub chcemy podziękować poprzednim władzom za trud włożony w pracę na rzecz klubu. Pierwszym naszym sukcesem pod rządami nowych władz jest niewątpliwie podpisanie oficjalnej umowy sponsoringowej ze znanymi zakładami bukmacherskimi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż tak znana i szanowana marka zdecydowała się na współpracę z naszym klubem, co świadczy o tym, że rozwijamy się w bardzo szybkim tempie i jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym - podsumował Adam Burek, II trener Odry Wodzisław.

Odra Wodzisław rywalizuje w grupie III klasy okręgowej. Jest na dobrej drodze do awansu na poziom IV ligi. Aktualnie jest wiceliderem i przegrywa z Unią Turza Śląska jedną bramką w bilansie bramkowym. Jednakże pod koniec sezonu przy takiej samej liczbie punktów decydować będzie bezpośrednia konferontacja pomiędzy tymi zespołami (po pierwszym meczu w rundzie jesiennej to Odra jest lepsza wygrywając 3:0). Jeśli rywalizacja pomiędzy tymi drużynami będzie szła "łeb w łeb" do końca sezonu, a w dwumeczu lepsza okaże się Odra, to właśnie podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka będą mogli świętować awans. Do tego jednak jeszcze długa droga, bo 13 ligowych kolejek. Najbliższy mecz Odra rozegra w Nędzy z tamtejszym LKS 1908 (9. miejsce).

25 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~marek1c (83.26. * .177) 29.03.2019 14:31

A ja widzialem na snapczacie jak mlodziez MKP (14 lat) pije alkohol na domowce. Talenty pilkarskie po wuju.

~obiektyw (78.10. * .113) 29.03.2019 14:19

No to zobacz z kim gra mlodziez z MKP a z kim gra APN ? Z wioskami dookola !!!

anonimus 29.03.2019 12:58

Borok nie wiy co to je fuzbal a się wypowiado.

~fasaf (77.252. * .39) 29.03.2019 12:39

Borok, powiedz mi w takim razie, co to są za drużyny?
https://www.laczynaspilka.pl/druzyna-sezon/apn-odra-sp-z-o-o/273265.html
https://www.laczynaspilka.pl/druzyna-sezon/apn-odra-sp-z-o-o/298022.html

~borok (85.14. * .114) 29.03.2019 07:16
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

do poniżej w tych rocznikach nie gra żadna odra bo nie ma drużyn w zeszłym sezonie w tych rocznikach grał goslaw i rapid pod szylden odra teraz się na nich wypięli i odeszli tak więc nie mają tych druzyn

~fasaf (77.252. * .39) 28.03.2019 22:53
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Tak dla uściślenia, młodzież z APN Odra gra w rozgrywkach rocznika 2006, 2008 i 2009, a MKP przegrało 3-2 z drużyną Gosława Jedłownik, która należy do VfL Fussbalschule i która gra w koszulkach z herbem Odry Wodzisław.

~Tygo (83.10. * .28) 28.03.2019 21:36

dofasaf juniorzy mkp przegrali z juniorami z mkp 3-2 to co piszesz farmazony sorawdz w necie

~Waldikibic (83.10. * .28) 28.03.2019 21:33

Ja tu nie pisze o sukcesach mosir czy teraz odry poprostu niech kazdy robi swoje czas zweryfikuje ale podoba mi sie ze pilarze odry chdza do szkol moj syn byl przeszczesliwy ze ma foto z alexem ty czrnoskorym z odry pamietajcie jedno dziecko na boisku to jedno mniej przy komputerze czy z piwkiem lub dopalaczem pod blokiem

~dofasaf (91.192. * .86) 28.03.2019 21:32
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

mlodziez z APN Odra nie gra w zadnych rozgrywkach

~fasaf (77.252. * .39) 28.03.2019 21:22
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Powodzeniem drużyn MKP nazywacie przedostanie miejsce w lidze juniorów czy porażkę trampkarzy z młodzieżą z Odry? Zgadzam się z Bart3K bo jak inaczej niż biznesem, można nazwać sprzedaż Jakuba Kuczery? W Rybniku będzie grał także tylko w juniorach, nie mógłby tego robić w Wodzisławiu?

Bart3K 28.03.2019 21:11
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Waldikibic - nie łudź się, że ktoś tam robi coś tylko dla idei. Dzisiaj sport = biznes. W każdym urzędzie miejskim wiedzą, że szkółki piłkarskie to jeden z najłatwiejszych "modeli biznesowych" - otwierasz szkółkę, bierzesz kasę z miejskiego konkursu na szkolenie młodzieży, kasujesz rodziców za zajęcia i tak to leci. To, że kolejnych Lewandowskich na horyzoncie brak to przecież tylko wina braku talentu...

~Waldikibic (83.10. * .28) 28.03.2019 21:03
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Mosirowi tez dajcie spokoj szkola mlodziesz maja juz wychowankow grajacych w ligach zgoda buduje niezgoda rujnuje ludzie opamietajcie sie!

~Waldikibic (83.10. * .28) 28.03.2019 21:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

PROSZE nie obrazac ludzi ktorzy maja wklad w odrodzenie odry Paulus Pani prezes wiceprezes Gruszka bez nich ten klub by nie istnial nie szargac ludzi ktorzy cos zrobili!!! Jak macie cos do nich miejcie odwage powiedziec im osobiscie ze to cyrk!

Bart3K 28.03.2019 20:55
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Wisła Kraków 2 ?

~dofasaf (91.192. * .86) 28.03.2019 20:54
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

MOSiR nazywasz podupadłym a przecierz wiesz że ma kilkanaście druzyn młodziezowych ktore graja z powodzeniem w lidze wojewodzkiej i okregowej W jakich ligach grają wasi chłopcy ?

~fasaf (77.252. * .39) 28.03.2019 19:56
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Paulus stworzył podstawy pod klub i odszedł, ma wiele innych swoich projektów, które wymagają pełnego skupienia. Za to Mario Barrera przyjął posadę tymczasowego trenera jednego z klubów hiszpańskich, z którym był w przeszłości związany, ale po zakończeniu sezonu wróci. Doszukiwanie się problemów tak gdzie ich nie ma, jest domeną pracowników MOSiRu, dlatego apeluję, zajmijcie się swoim podupadłym klubem i zastanówcie się jak dobrze rozdysponować te swoje 200 tysięcy dotacji.

~dofanatykowodry (91.192. * .86) 28.03.2019 19:16
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

czyli temat z wybawicielem Odry Paulusem jest zamknięty? Argentyńczyk też wywalony? Pani prezes która nie ma pojecia o futbolu i nawet nie chodzi na mecze i wy twierdzicie że to nie jest cyrk?

~KamilOW (195.238. * .160) 28.03.2019 16:24
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Cieszmy się z pozytywnych zmian w klubie! Cieszmy się że mamy takich trenerów jak teraz! Do przodu Oderko!

~fasaf (77.252. * .39) 28.03.2019 00:02
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ja tylko powiem, że Nowiny jak zwykle wprowadzają wszystkich w błąd, ponieważ... Klub ogłosił zmianę zarządu 19 marca! Na 4 dni przed informacją o współpracy z SuperBetem. https://www. facebook.com/OdraWodzislaw/photos/a.214392575243389/2654082717941017/?type=3&theater
Poza tym, nazywanie cyrkiem normalnej zmiany zarządu? Błagam panowie, gdybyście chociaż trochę interesowali się klubem, wiedzielibyście kim jest i pan Smiatek i pan Gorczyca, nowy dyrektor sportowy.

Don_C 27.03.2019 22:37
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

To ja zadam pytanie podobne- kto rządzi Mosirem? Dyrektor,prezydent,wiceprezydent czy "honoratka" i jej ziomki ?

~Zikos (83.29. * .4) 27.03.2019 22:00

Co ty widzisz żenujacego to ze jest sponsor z gornej pólki to ze prawnie odra wkoncu poukladana to ze juz nie ma wad prawnych w spolce szkoda słów na komentarze ponizej!

~op (91.192. * .86) 27.03.2019 21:19
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

to jest żenujące co się dzieje w tym klubie

~KibicOW (83.29. * .229) 27.03.2019 20:33

Moim zdaniem jasno wytłumaczony sens zmian w naszym klubie, tylko się cieszyć że wszystko idzie w odpowiednim kierunku, dlatego cyrkiem bym tego nie nazywał. Burek pracował na poziomie Ekstraklasy, I i II ligi, w różnych miejscach w Polsce także praca w Odrze na poziomie zaledwie okręgówki spowodowana jest współpracą z wieloletnim przełożonym trenerem Wieczorkiem. Wyniki mówią same za siebie

~Tozachwilęrunie (188.137. * .235) 27.03.2019 17:35
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

cyrku ciąg dalszy

~borok (155.133. * .231) 27.03.2019 16:50
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

kto to jest ten burek czy przypadkiem nie syn wójta lubomi a co z niego za trener jako brak go w wykazie na stronie pzpn no ale ma się ojca wójta