Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gol przewrotką kończy złą serię. GKS z trzema punktami!

GKS Jastrzębie pokonał 1:0 Garbarnię Kraków i tym samym przełamał serię czterech meczów bez zwycięstwa.

Gol przewrotką kończy złą serię. GKS z trzema punktami!

W wyjściowym składzie jastrzębian awizowany był Adam Wolniewicz, ale tuż przed rozpoczęciem spotkania nastąpiła zmiana i w jego miejsce wskoczył Bartosz Jaroszek. W porównaniu do poprzedniego meczu, do wyjściowej "11" trafili też Krzysztof Gancarczyk i Kamil Adamek. Pierwsza połowa była wyrównana. Najlepszą sytuację gospodarze mieli na początku spotkania, gdy po kontrze Kamil Słoma zbiegł ze skrzydła do środka i uderzył na bramkę. Piłka po rykoszecie przeleciała obok słupka. Jastrzębianie z kolei najroźniejsi byli tuż przed przerwą. Goście wykonali rzut wolny, po którym głową uderzał Kamil Szymura, ale piłka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy Garbarnia miała idealną okazję do objęcia prowadzenia, ale Szymon Kiebzak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Grzegorzem Drazikiem. Później na boisku pojawili się Farid Ali i Patryk Skórecki. Była to bardzo dobra decyzja bowiem obaj zawodnicy robili sporo zamieszania w ofensywie, a co najważniejsze - dzięki nim padła bramka. Skórecki przeprowadził akcję lewą stroną i zagrał do Aliego, który... z kilku metrów pokonał Marcina Cabaja uderzeniem przewrotką.

Tym samym GKS przełamał serię czterech meczów bez zwycięstwa i wygrał pierwszy raz na wyjeździe od listopadowego pojedynku z Wigrami Suwałki. Jastrzębianie mają na koncie 37 punktów i na ten moment zajmują szóste miejsce w Fortuna I lidze.

Garbarnia Kraków - GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)
Bramka: Ali 77.

Garbarnia: Marcin Cabaj - Paweł Pyciak, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Remigiusz Szywacz - Szymon Kiebzak (85. Maciej Firlej), Marek Masiuda, Kamil Słoma, Patryk Serafin (70. Filip Wójcik), Kamil Włodyka - Tomasz Ogar.

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Maciej Spychała, Marek Mróz, Damian Tront, Krzysztof Gancarczyk (60. Farid Ali), Kamil Jadach (72. Patryk Skórecki) - Kamil Adamek (83. Jakub Wróbel).

Żółte kartki: Masiuda, Garzeł - Kulawiak, Tront.

Sędzia: Konrad Kiełczewski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].