Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Arena Gliwice nieszczęśliwa dla biało-czerwonych. Wysoka porażka z Niemcami [ZDJĘCIA]

Nie było niespodzianki w spotkaniu 3. kolejki eliminacji do Mistrzostw Europy 2020, w którym biało-czerwoni podejmowali w gliwickiej Arenie faworyzowaną reprezentację Niemiec. Dla Polaków, którzy przegrali to spotkanie różnicą ośmiu bramek była to druga porażka w trwających eliminacjach.

Arena Gliwice nieszczęśliwa dla biało-czerwonych. Wysoka porażka z Niemcami [ZDJĘCIA]

Spotkanie poprzedziła uroczystość wręczenia okolicznościowej patery dla Michała Daszka, który uhonorowany został za rozegranie w biało-czerwonych barwach ponad stu spotkań. Ponadto nagrodzeni zostali byli już kadrowicze: Sławomir Szmal - obecny asystent trenera reprezentacji Polski oraz Bartosz Jurecki

Pierwszą bramkę w środowym spotkaniu zdobyli goście. Biało-czerwoni odpowiedzieli dwoma trafieniami Tomasz Gębali, jednak były to miłe złego początki. Problemy w ataku pozycyjnym połączone z nieskutecznością i prostymi stratami okazały się wodą na młyn dla faworyzowanych rywali, którzy wykorzystali słabszy moment gry Polaków i wyszli na czterobramkowe prowadzenie (2:6). Przerwa na żądanie trenera reprezentacji Polski - Patryka Rombla podziałała na jego podopiecznych, którzy poprawili grę w obronie i wykorzystując nadarzające się okazje w kontrach zniwelowali starty do Niemców do jednej bramki (6:7). Taki obrót sprawy zmusił do reakcji trenera gości. Przerwa o którą poprosił w 20. minucie spotkania przerwała napór biało-czerwonych. W kolejnych minutach przyjezdni odbudowali swoją przewagę i wyszli na pięciobramkowe prowadzenie (8:13). Szalona końcówka pierwszej połowy pozwoliła biało-czerwonym odrobić dwie bramki i zejść na przerwę przegrywając 10:13. Gdyby nie kilka udanych interwencji bramkarza - Adama Morawskiego prowadzenie gości byłoby wyższe.

Od początku drugiej połowy inicjatywa leżała po stronie naszych zachodnich sąsiadów. Skuteczna gra w ataku reprezentantów Niemiec oraz problemy z dokładnością w grze gospodarzy przełożyły się na ich wysokie siedmiobramkowe prowadzenie (13:20). Mimo ambitnych prób odrabiania strat biało-czerwoni nie byli w stanie przeciwstawić się rozpędzonej ekipie gości. W ostatnim kwadransie w bramce reprezentacji Polski pojawił się bramkarz NMC Górnika Zabrze - Mateusz Kornecki, któremu kilkukrotnie udało się zatrzymać groźne ataki rywali. Ostatecznie Polacy przegrali spotkanie różnicą ośmiu bramek (18:26). Mimo drugiej porażki w trzecim rozegranym w eliminacjach meczu biało-czerwoni utrzymali 2. miejsce grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Europy 2020.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie biało-czerwonych został bramkarz Mateusz Kornecki. Natomiast najlepszym zawodnikiem reprezentacji Niemiec został zdobywca dziewięciu bramek dla zwycięskiego zespołu - Patrick Groetzki.

Polska - Niemcy 18:26 (10:13)

Polska: Morawski, Kornecki - Krajewski, Syprzak, Przybylski 3, Gębala T. 4, Chrapkowski, Daszek 2, Jarosiewicz 5 , Moryto 1, Podsiadło, Szpera, Walczak, Pilitowski 3, Gębala M., Szyba. Trener: Patryk Rombel.

Niemcy: Wolff, Heinevetter - Gensheimer 9, Suton, Wiede 2, Pekeler 2, Fäth 3, Groetzki 5, Wiencek, Weinhold 1, Drux 2, Weinhold, Kohlbacher 1, Michalczik, Häfner, Musche 1, Böhm. Trener: Alexander Haase.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].